Серед рослин зустрічаються справжні мисливці. Проте полюють вони на комах. За мільйони років рослини вигадали безліч хитрих пристосувань, щоб заманити й схопити необачного жука, метелика чи муху. їхні пастки мають найрізноманітніші форми.
Приміром, сараценія, яка мешкає в тропічних лісах, має листя у формі «глечика». Усередині цих диво-глечиків – дуже густа клейка рідина. І якщо необачна комаха залетить туди, то їй уже нізащо на вибратися назовні. Після цього рослина виділяє особливий сік, який допомагає їй перетравлювати здобич. Схожі яскраві «глечики» має і рослина непентес.
Однак пастки можуть бути й інакшими.
Наприклад, венерина мухоловка приманює мурах яскравими білими квітками. Мураха біжить до квітки по стеблу, але варто їй випадково опинитися на одному з листків рослини – і буде бідоласі непереливки. Венерина мухоловка вміє складати своє листя навпіл, при цьому зубці, розташовані на його краях, змикаються – із пастки вже не вибратися.
Іще одним віртуозним мисливцем є росичка. Цю рослину можна зустріти на торф'яних болотах. Її листочки прикрашені червоними волосками, кожен з яких закінчується сріблястою крапелькою. Крапельки виблискують, ніби коштовні камінчики, і комахам несила опиратися перед цим звабливим сяйвом. Але муха, яка наважиться торкнутися цієї таємничої крапельки, змушена буде заплатити життям, адже це зовсім не роса, а клей! Лапки комахи миттю прилипають – і росичка розпочинає свою трапезу.