Космічний телескоп Джеймса зробив перші прямі знімки екзопланети. За допомогою своїх потужних камер-інструментів він фіксує деталі, які упускають інші обсерваторії, що не мають такої потужної апаратури. Це допоможе вченим краще зрозуміти ці далекі світи та, можливо, виявити ознаки позаземного життя.
Більшість екзопланет виявляються і вивчаються опосередковано через їхню зірку-господаря. Пряме зображення цих світів зробити набагато складніше, оскільки інтенсивне світло зірок розмиває набагато слабше світіння дрібних планет.
Як сказано на офіційному сайті NASA, об'єкт HIP 65426 b, який вдалося сфотографувати, є газовим гігантом, що знаходиться приблизно в 385 світлових роках від Землі. Йому близько 20 мільйонів років і він важчий за Юпітер в 7 разів. Відстань HIP 65426 b від зірки-господаря приблизно в 92 рази більша, ніж від Землі до Сонця.
«Попереду ще багато зображень екзопланет, які сформують наше спільне розуміння їхньої фізики, хімії та формування. Можливо ми навіть виявимо раніше невідомі планети», – Елізабет Ландау, штаб-квартира НАСА.
Нові космічні зображення завдяки своїй чіткості дозволять астрономам розкрити нові подробиці про екзопланети. Швидше за все, «Джеймс Вебб» надасть нам безпрецедентні дані з інопланетних світів у найближчі роки.