Земля, на якій ми живемо, є однією з багатьох планет у Всесвіті. Тому деяке уявлення про планети ми маємо. Але тільки всі вони дуже несхожі один на одного.
Блукаючі зірки
Планета – це твердий і холодний об'єкт у Всесвіті, що обертається навколо зірки. Наприклад, Земля рухається навколо Сонця. Окружність навколо зірки, по якій рухається планета, називають орбітою. Якщо на одній орбіті присутні й інші об'єкти, то це вже не планета, а астероїд.
Самі по собі планети не світяться, але їх видно в темряві завдяки тому, що їх освітлюють зірки. Планети відображають зоряне світло, а нам тільки здається, що світяться самі планети.
Наші пращури спочатку називали планети «блукаючими зірками» та виділяли всього п'ять планет: Венеру, Меркурій, Марс, Сатурн і Юпітер. Землю до них не відносили. Вона довгий час вважалася центром Всесвіту. Також не називали планетами Сонце і Місяць.
Невідомі планети Сонячної системи
У 18 столітті стало відомо про існування планети Уран, в 19 столітті люди побачили планету Нептун. Тут же у багатьох вчених зародилося думка, що існує і дев'ята планета сонячної системи. У 1930 році Клайд Томбо довів існування Плутона. Він вважав Плутон планетою, але багато хто був з цим не згодний.
Справа в тому, що у Плутона дуже незвичайна орбіта, та й за розмірами він значно менше інших планет (навіть менше Місяця). Крім того, у нього був виявлений пояс з астероїдів, які виявилися дуже схожими на Плутон, відрізнялися вони тільки за величиною. Таким чином, з'ясувалося, що ця «планета» всього лише найбільший астероїд зі свого поясу. Цей космічний об'єкт хотіли позбавити його статусу «планети», але потім вирішили не робити цього.
Сьогодні ж відомо, що в сонячну систему (крім Сонця і Місяця) входять наступні планети: Меркурій, Марс, Земля, Венера, Сатурн, Юпітер, Уран, Нептун і Плутон.