Дослідження екзопланети, схожої на Землю, показало, що кількість заселених світів у Всесвіті може бути набагато меншою, ніж вважалося раніше.
Міжнародна група астрофізиків вивчила суперземлю GJ 1252b, що обертається біля карлика класу M – найпоширенішого виду зірок у Всесвіті. Дослідження показало, що такі планети позбавлені атмосфери. Відкриття змінює уявлення про пошук позаземного життя.
Вчені виміряли інфрачервоне випромінювання планети, коли її світло було приховане під час вторинного затемнення. Ця подія пов'язана із проходженням об'єкта за зіркою. Аналіз показав, що денна температура на GJ 1252b перевищує 1200°С. Цього достатньо, щоб і золото, і срібло, і мідь розплавилися на поверхні.
Планетологи розрахували, що навіть із величезною кількістю вуглекислого газу, що утримує тепло, така планета не зможе зберегти атмосферу. Спочатку газ накопичуватиметься, але потім звужуватиметься і руйнуватиметься. Крім того, зіркові спалахи, які у карликів M-класу трапляються набагато частіше, ніж на Сонці, остаточно зруйнують атмосферу, вважають вчені.
Автори роботи зазначають, що це дослідження має значення не тільки для окремої планети, але й для розуміння розвитку екзопланет та пошуків позаземного життя загалом. На околицях Сонця налічується близько 5 тис. зірок, більшість з яких М-карлики. Результати дослідження показують, що ймовірність наявності світів у таких зірок досить низька.
Вчені вважають, що планети, схожі на Землю, варто шукати передусім біля зірок, що нагадують наше Сонце. На щастя, у космічному просторі таких також не мало.