У 1492 р. сталася знаменна подія – X. Колумб уперше ступив на земну твердь відкритих ним островів, розташованих поблизу Америки. Слідом за ним на нові землі вирушило безліч європейців. Серед них були авантюристи й романтики, завойовники й мандрівники, пройдисвіти й лицарі. Усю цю різношерсту компанію об’єднувало слово «конкістадор». Так називали учасників загарбницьких походів в Америку. Більшість із них прагнули одного – знайти золото.
В Америці перед конкістадорами відкрилися нові країни, природа яких разюче відрізнялася від європейської. Це породило масу легенд і небилиць. У збудженій уяві конкістадорів вигадливо переплелися захоплюючі індіанські перекази й образи героїв лицарських романів. Їхній ентузіазм підігрівався розповідями про чудесну країну Ельдорадо (у перекладі – «золотий», «позолочений»), про сім золотих міст, про джерело вічної молодості та інші дивовижні речі.
Багато експедицій не гаючи часу вирушали на їхні пошуки, проникаючи все далі в глиб материка й підкоряючи місцеве населення. У Північній Америці їм удалося завоювати імперію ацтеків (територія сучасної Мексики), а в Південній – державу інків (територія сучасних Перу, Болівії та Еквадору). При цьому багато конкістадорів казково збагатилися. Так, підкорювач інків Пісарро, в обмін на свободу захопленого ним верховного правителя, отримав небачений викуп – кімнату, вщерть заповнену золотом і сріблом.
Але завжди знаходилися обділені конкістадори. Вони жили надією знайти жадані золоті міста. Адже в них «скарби так само звичайні, як у європейських містах брукняк». У 1540 р. на пошуки скарбів вирушив іспанець Васкес де Коронадо. Діставшись місцини, де жили індіанці пуебло, він дізнався ще про одне багате місто – Ківіра. Незважаючи на тяжкі умови, конкістадор рушив далі. Яким же було його розчарування, коли замість укритих золотом палаців він побачив ха-тини індіанців!
Французам, які колонізували територію сучасної Канади, не давала спокою легенда про скарби Королівства Сагеней (Сагней). Але як вони тільки не старалися, так нічого істотного й не виявили. Хоча багато дослідників уважають, що легенди про «золоті» країни й міста мали підстави, однак зараз важко сказати, існували вони насправді чи тільки в палкій уяві індіанців. А може, вони потай сміялися із жадібних до золота європейців?