Група міжнародних вчених проаналізувала зуб дитини, яка жила 120 000 років тому неподалік нинішнього міста Крапіна, Хорватія. Як виявилось, цей зуб виріс, коли дитині було від чотирьох до семи місяців. Цікаво, що зуби у сучасних немовлят зазвичай починають з'являтися у віці від шести до 12 місяців.
Сьогодні у дітей першими ріжуться різці, а корінні зуби та ікла з'являються пізніше. Фахівці відзначають, що діти можуть почати їсти тверду їжу приблизно за шість місяців, але до восьми вони вже можуть споживати безліч різних продуктів.
Проте, згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі The Royal Society, молочні зуби неандертальців припускають, що дитина їла м'ясо, овочі та інші тверді продукти вже у віці чотирьох місяців.
Автор дослідження Б. Холлі Сміт зазначає, що швидкість, з якою ростуть молочні зуби, передбачає більш високий рівень смертності серед видів. Ранні зуби означають, що тіла неандертальців, можливо, також старіли швидше, ніж у людей.
Отримані дані також свідчать про те, що діти-неандертальці могли почати їсти тверду їжу в більш ранньому віці, що, можливо, було необхідно для харчування набагато більшого мозку.