Наш світ сповнений загадок. З часом багато таємниць історії відкриваються вченим, проте є й ті, які ніяк не піддаються жодним науковим поясненням і лише плодять навколо себе безліч містичних історій. Пропонуємо дізнатися про сім найінтригуючих знахідок археологів, таємниці яких досі непідвладні сучасній людині.
Загублене місто Атлантида
Перша згадка Атлантиди сягає 360 року до нашої ери. Місто описав давньогрецький філософ Платон у діалозі «Критій». Платон пише, що це таємниче місто належало великій морській державі, перш ніж вона поринула на дно моря понад 10 000 років тому внаслідок катастрофічної події.
З того часу, якщо вірити всім твердженням про це місто, то Атлантида була знайдена і біля Багамських островів, і біля берегів Греції, і недалеко від Куби і навіть у Японії!
Однак археологи все ще сперечаються про фактичне існування острова, а також про його найбільш ймовірне місцезнаходження (якщо він взагалі існував). Але навіть без остаточного доказу Атлантида продовжує хвилювати вчених.
Гробниця Клеопатри
Клеопатра VII була останньою царицею династії Птолемеїв, які правили Єгиптом між 305 та 30 роками до нашої ери. Про неї досі складають легенди, а її красу та розум часто оспівують у кіно. Історикам багато відомо про цю царицю, але один факт про Клеопатру досі оповитий таємницею – місце її поховання.
Клеопатра і Марк Антоній наклали на себе руки після того, як їх колишній союзник і майбутній імператор Риму Октавіан Август розгромив флот Антонія в морській битві біля мису Акціум в 31 році до нашої ери. Закохані були поховані разом, але де саме знаходиться їхня гробниця, залишається загадкою. Якщо хто-небудь знайде могилу закоханих, є шанс, що вона може бути порожня, так як у давнину розграбування гробниць було звичайним явищем.
Кам'яні кулі Коста-Ріки
Гігантські кам'яні сфери, деякі з яких датуються 600 роком нашої ери, вважаються пам'ятками доколумбової цивілізації. Більшість із них виготовлено з габро, породи, що утворюється з розплавленої магми.
Багато хто припускає, що ці загадкові кулі використовувалися в астрономічних цілях, тоді як інші вважають, що вони могли вказувати шлях до важливих місць. Правда в тому, що це все лише припущення. Люди чибча, що колись населяли Коста-Ріку та інші частини Центральної Америки, зникли після іспанського завоювання, і призначення сфер зникло разом із ними.
«Повітряні змії» пустель
Низькі кам'яні стіни, що перетинають пустелі Ізраїлю, Єгипту та Йорданії, спантеличують археологів з моменту їх відкриття льотчиками на початку ХХ століття.
Ланцюжок ліній завдовжки 64 кілометри, прозваний вченими «повітряним змієм», датується 300 роком до нашої ери. Зрозуміти її призначення досі не вдавалося, але недавнє дослідження припускає, що метою цих стін було «напрямлення» диких тварин у невелику яму, де їх можна було легко вбити.
Туринська плащаниця
Мабуть, жодне археологічне відкриття не обговорюється більше, ніж загадкова Туринська плащаниця, яку багато хто вважає похоронним полотном Ісуса Христа. На довгому шматку тканини видно сліди крові, а також потемнілий відбиток людського тіла.
Вперше документально вона була зафіксована католицькою церквою у Франції у 1353 році, але сама легенда про неї сягає 30-х років нашої ери. Згідно з розповідями, плащаницю було перевезено з Юдеї (нині південна Палестина) до Едеси (Туреччина), а потім до Константинополя (нині Стамбул). Коли хрестоносці пограбували Константинополь у 1204 році, тканину було перенесено до Афін, де вона нібито зберігалася до 1225 року.
Вчені отримали цю тканину для досліджень лише у 1980-х роках. За допомогою радіовуглецевого датування вони встановили, що передбачувана похоронна тканина Ісуса була створена між 1260 і 1390 роками нашої ери. Інакше кажучи, вчені визначили, що плащаниця, найімовірніше, є середньовічної підробкою. Проте критики цього дослідження стверджують, що вчені датували нові частини тканини, які були пошиті разом, через століття після смерті Ісуса.
Мідний сувій
Однією з найтаємничіших знахідок, безумовно, є стародавній мідний сувій, виявлений 1952 року біля берегів Мертвого моря. Вважається, що його текст розповідає про неймовірний скарб золота та срібла.
Мідний сувій був знайдений поряд з іншими писаннями, зробленими на пергаменті, він датується 50 – 100 роками нашої ери. Дослідники вважають, що сувій міг описувати скарб, який був захований місцевими жителями, щоб уберегти скарб від римських військ під час частих повстань у цьому районі проти Римської імперії.
Рукопис Войнича
Однією з найбільш обговорюваних книг ХХ століття був давній текст, який ніхто не міг прочитати. Рукопис Войнича був виявлений антикварним книготорговцем в 1912 році, він є 250-сторінковою книгою, написаною невідомим алфавітом і з цілком зрозумілими ілюстраціями (жіноча натура, рослини), а датується видання 600-ми роками.
Книга зараз зберігається у Бібліотеці рідкісних рукописів Єльського університету. У той час як деякі вчені вважають, що рукопис – це просто містифікація епохи Відродження, є фахівці, які думають, що текст книги написаний невідомою мовою. Інші вважають, що в текстах міститься якийсь код, який ще належить «зламати».