Нове дослідження припускає, що в Хмарі Оорта, скупченні крижаних уламків, розташованому на гравітаційному краю Сонячної системи, можуть існувати захоплені планети. У статті, опублікованій в Monthly Notices of the Royal Astronomy Society, за допомогою комп'ютерного моделювання досліджено механізми, за допомогою яких планети викидаються зі своїх початкових зоряних систем і захоплюються іншими. Цей процес включає складний гравітаційний танець, оскільки планета повинна володіти достатньою кінетичною енергією, щоб уникнути гравітаційного тяжіння своєї рідної зірки, але при цьому її рух повинен бути достатньо ослаблений гравітаційним тяжінням галактики, щоб бути захопленою іншою зоряною системою.
Дослідники виявили, що таке захоплення найімовірніше відбувається, коли планета дрейфує в межах хмари Оорта зорі. Вони підрахували, що до 10% початкових планет зірки можуть бути викинуті в глибокий космос. Враховуючи динаміку галактики і ранньої Сонячної системи, існує 7% ймовірність того, що наша Сонячна система має захоплену крижану гігантську планету в хмарі Оорта. Ці шанси вищі, ніж ймовірність виштовхування крижаного гіганта з нашої Сонячної системи до Хмари Оорта, яка становить приблизно 1 до 200.
Автори дослідження роблять висновок, що, хоча, найімовірніше, в Хмарі Оорта немає великих світів, це дослідження показує, що планетні системи не завжди формуються ізольовано. Деякі зоряні системи можуть складатися зі "змішаних сімей" планет.