Обсерваторія сонячної динаміки НАСА опублікувала фотографію Сонця, що усміхається. Незважаючи на радісний вигляд, ця подія швидше неприємна для мешканців Землі. Чорні плями, які зовні схожі на очі та рот, насправді області у сонячній короні, з яких виходить сонячний вітер. Прискорені частинки досягли Землі напередодні Хеллоуїна.
Сонячні плями – це області виходу у фотосферу потужних магнітних полів. Вони пригнічують конвективні рухи плазми та перенесення тепла, що призводить до охолодження цих областей приблизно до 2 000 K. Три темні плями, що утворюють «обличчя» Сонця, на новому знімку – це такі корональні «дірки» – області відкритих структур силових ліній магнітного поля, які дозволяють сонячному вітру легко виходити назовні.
Потоки сонячного матеріалу можуть вириватися з корональних дірок зі швидкістю від 400 до 800 км/с (від 1,5 до 3 млн км/год). Земля знаходиться на лінії руху потоків заряджених частинок від усіх трьох корональних дірок. За оцінкою американської метеорологічної служби, це спричинило формування сонячної бурі класу G1 вже 29 жовтня.
Геомагнітні бурі такого типу не дають суттєвих проблем. Як правило, основний наслідок такого впливу – незначні коливання в енергомережах. Крім того, у деяких метеочутливих людей могло погіршитися самопочуття, а у полюсів Землі розпочатися полярні сяйва.