Настінний малюнок виявився пов'язаним із ідеологією.
У селі Башбюк на південному сході Туреччини під сучасним двоповерховим будинком було знайдено цілий підземний комплекс. Спочатку туди проникли мародери, зробивши метровий отвір у вапняку. Пізніше разом із поліцією спустилися археологи: коли вони ліквідували наслідки дій мародерів, то побачили настінне панно віком близько 3 тисяч років із зображенням процесії стародавніх богів.
Вчені Університету Анкари з'ясували: це була верхня галерея комплексу, на якій гостей мали зустрічати вісім богів арамейського пантеону, що прямували на північ. Унікальність зображень у тому, що богів зобразили у монументальному ассирійському стилі, невластивому для Південно-Східної Анатолії.
На початку I тисячоліття до нашої ери анатолійські землі опинилися під владою Новоассірійського царства, яке перетворилося на велику імперію. Вона захоплювала все нові території, свою владу ассирійці затверджували не лише зброєю, а й мистецтвом, зокрема настінними та наскальними барельєфами.
Знайдена панель – перший відомий приклад наскального барельєфу новоассірійського періоду з написами арамейською мовою. Вона виконана на спеціально підготовленій поверхні. Контури малюнків – це надрізи завглибшки близько міліметра, пофарбовані чорною фарбою.
Найпотужніша постать на чолі процесії – бог бурі, грому, вітру та дощу Адад (Хадад). Але він займає лише половину підготовленої панелі. Внизу залишалося місце, щоби закінчити малюнок, але художника щось зупинило.
Археологи визначили поряд з богом бурі його дружину – богиню Атаргатіс, схожу на Іштар. За нею йде бог Місяця – Син, його впізнали по головному уборі з півмісяцем і повним місяцем. А корона у вигляді крилатого сонячного диска підказала, що за Сином стоїть бог сонця – Шамаш. Ще чотирьох божеств місцевого пантеону вчені поки що не впізнали.
Дослідники зазначають, що панно з божественною процесією ще не відрило всі свої секрети. Є версії, чому вона не була закінчена: художника могли зупинити як місцеві заворушення, так і зміна влади. За одним із арамейських написів вчені припустили, що ассирійський чиновник Мукін-абуа у VIII столітті до нашої ери керував цією місцевістю, проводив тут місцеві арамейські ритуали для зміцнення влади. А коли Мукін-Абуа втратив свою владу, панель залишилася незавершеною.