Фахівці провели 3D-реконструкцію на основі генетичних даних.
Особи трьох чоловіків, які жили у Стародавньому Єгипті понад 2000 років тому, відновили за допомогою цифрових технологій. Для цього фахівці використовували генетичні дані, одержані з муміфікованих останків.
Мумії було знайдено в селі Абусір ель-Мелек, яке знаходиться недалеко від Каїра. Згідно з висновками фахівців, останки були поховані між 1380 роком до нашої ери та 425 роком нашої ери.
ДНК мумій секвенували вчені з Інституту історії людства імені Макса Планка (Німеччина) у 2017 році. Це була перша успішна реконструкція геному давньоєгипетської мумії. Через чотири роки фахівці з компанії Parabon NanoLabs змогли відтворити зовнішність стародавніх єгиптян.
Експерти використали генетичні дані для створення тривимірних моделей осіб мумій за допомогою судово-медичного ДНК-фенотипування. Цей процес дозволяє відтворити форму обличчя та інші характеристики зовнішнього вигляду людини за його ДНК. Такий підхід, який зазвичай використовують у правоохоронних органах, був уперше застосований щодо таких давніх останків.
Завдяки роботі експертів ми можемо побачити обличчя давніх єгиптян. Це люди приблизно 25 років, зі світло-коричневою шкірою, темними очима та волоссям. Генетично вони виявилися ближчими до сучасних жителів Середземномор'я або Близького Сходу, ніж до сучасних єгиптян.