Дивовижне місто, яке по праву заслужило репутацію столиці Західної України.
Львів було засновано 1256 р. князем Данилом Галицьким, який назвав місто на честь свого сина Льва. 1270 р. Лев переніс столицю Галицького краю з Галича до Львова. Проте з часом Галицько-Волинське князівство, ослаблене навалою татар, утратило колишню міць, і з 1387 р. Львів опинився під владою польської корони та став центром воєводства західно-українських земель.
Після першого поділу Речі Посполитої 1772 р. місто було передане Австро-Угорщині.
Вражають красою знамениті парки Львова. Найвідоміший серед них – Стрийський парк – видатна па-м’ятка садово-паркового мистецтва XIX ст. Старовинний парк ім. І. Франка було відкрито 1773 р. на місці єзуїтського міста.
А в парку «Залізна вода» можна помилуватися джерелами, в яких б’є вода, насичена залізом.
Один із найдавніших храмів Львова – Вірменський собор – збудований у XIV–XX ст. На подвір’ї храму знаходиться вірменське кладовище з надгробками XVI–XVII ст. і дерев’яною каплицею «Голгофа» (XVIII ст.).
Собор Св. Юра збудований у 1744–1772 рр. у стилі рококо. Головний фасад храму прикрашений скульптурами святих Афанасія та Лева роботи І. Пінзеля. Аттік завершує скульптурна композиція «Юрій Змієборець». Напроти собору – палац митрополитів у стилі рококо з елементами класицизму (1762 р.).
Каплиця Боймів (1609–1615 рр.) була усипальнею львівських патриціїв угорського походження Боймів. На стінах зображені голова родини Георгій із дружиною, а рельєф північної стіни – «Юрій Змієборець» – вказує на патрона родини святого Юрія.
Міський арсенал збудований у 1554–1556 рр. Ця фортифікаційна споруда примикала до оборонних мурів Львова, залишки яких видно з вулиці Арсенальної. У XVIII ст. у льохах арсеналу тримали полонених козаків і гайдамаків. В одному з казематів розміщувалася камера тортур, а також будинок міського ката. Нині це музей зброї «Арсенал».
Одна з найвеличніших споруд міста – Домініканський костел, збудований у XVIII ст. Храм прикрашають 18 барокових різьблених фігур святих, мармуровий надгробок данського скульптора Торвальдсена й алебастрові надгробки (XVI ст.).
Парк «Високий замок» закладений у 1838 р. на Княжій і Замковій горі. Колись фортеця князя Данила Романовича захищала західні околиці Русі від татаро-монгольських орд. Нині можна побачити руїни Високого замку (XIV–XVIII ст.).
Свято-Успенська церква збудована у XVI–XVII ст. Значну суму на будівництво храму подарував гетьман П. Сагайдачний. Споруджував церкву Павло Римлянин. Тут збереглися ікони (1630–1638 рр.) і мистецькі пам’ятки XVIII–XIX ст. Поруч із храмом височіє колись найвища споруда у Львові – вежа Корнякта – і каплиця Трьох святителів.