- Діаметр очного яблука дорослої людини становить близько 24 міліметрів. Він однаковий в усіх людей, похибка становить лише долі міліметра (за умови нормального зору).
- Винахідником скріпки вважається норвезький математик Йохан Валер: на його ескізах стояла найраніша дата – 1899 рік. У 1990 році в центрі Осло був встановлений п'ятиметровий пам'ятник з нержавіючої сталі, виконаний у вигляді скріпки.
- Речовини, що містяться в репелентах (субстанціях, які відлякують комах), блокують рецептори, за допомогою яких комарі знаходять свою жертву.
- Оптимістичну печеру в Тернопільській області занесено до Книги рекордів Гінеса як найдовшу у світі гіпсову печеру та другу серед печер світу. Її довжина становить 240,5 км.
- Найбільші у світі равлики відносяться до виду Syrinx aruanus. Висота їх раковини досягає 91 см, а її маса з молюском – 18 кг.
- Текст пісні «уно-уно-уно, ун моменто» з фільму «Формула кохання» є незв'язним набором з італійських слів. Придуманий він був композитором фільму Геннадієм Гладковим.
- У найдавнішому «театрі» Севастополя відбувались не лише змагання поетів, драматургів і концерти, а й справжні бої гладіаторів.
- Один із найлаконічніших рекомендаційних листів з університету отримав математик Джон Неш, прототип героя фільму «Ігри розуму». Викладач написав у ньому один рядок: «Ця людина – геній!».
- «Сахара» в перекладі з арабської означає «пустеля». Сахара – найбільша на Землі пустеля, яка частково захоплює територію одинадцяти держав – Алжиру, Єгипту, Західної Сахари, Лівії, Мавританії, Малі, Марокко, Нігеру, Судану, Тунісу, Чаду.
- Зміна забарвлення хамелеона залежить від багатьох факторів. Наприклад, від освітленості та температури довкілля, а також від душевної рівноваги, яка порушується голодом, спрагою або переляком. І якщо його колір раптом збігається з тлом, то це саме збіг.
14
Серпня
2015