Японія - маленька країна, що розташувалася на гірнистих островах. Колись Японія століттями перебувала в ізоляції від решти світу і всіляко перешкоджала проникненню в ці краї європейців та їх культури, але з того часу багато змінилося. У наші дні Японія є однією з найрозвиненіших і високотехнологічних держав. Більшість технічних новинок світу дарують саме японці. Ну і, звичайно ж, не можна залишити без уваги самобутню японську культуру, яку люблять і шанують мільйони людей по всьому світу.
До складу Японії входить понад 6800 островів. Найбільші з них – це Хоккайдо, Хонсю, Сікоку та Кюсю. Саме вони займають близько 97% від загальної площі країни.
У Японії мешкає понад 50 тис. осіб, які вже відзначили 100-річний ювілей. У країні найвищий рівень тривалості життя у світі – 83,7 року.
Офіційно Японія досі є імперією. Це єдина імперія, яка збереглася донині.
У Японії курсують одні з найбільш пунктуальних поїздів у світі. Їхнє відхилення від графіка зазвичай не перевищує 18 секунд. При цьому поїзд на магнітній подушці (маглів) здатний розвивати швидкість до 603 км/год. Це абсолютний рекорд у всьому світі.
Щорічно в Японії трапляється близько 1,5 тисяч землетрусів. Один з найруйнівніших за всю історію країни стався у березні 2011 року. Він викликав цунамі, яке забрало життя 15 869 людей.
У Японії більше свійських тварин, ніж дітей. Кількість пухнастих улюбленців досягла 19,8 млн особин, тоді як дітей, за підрахунками демографів, у країні близько 15,9 млн.
Відповідно до своєї конституції, Японія немає права першою оголошувати комусь війну.
Сніговики в Японії ліплять із двох снігових куль, а не з трьох, як в інших країнах.
90% мобільних телефонів у Японії – водонепроникні. Тому що молодь користується ними навіть у душі.
У Японії вирощують квадратні кавуни. Така форма значно спрощує процес упаковки та транспортування ягід.
Японці часто сплять у громадських місцях і навіть на роботі. Така практика називається інемурі. Дивно, але начальники не мають нічого проти того, щоб їхні підлеглі подрімали за комп'ютером, оскільки вважають, що їх втомила важка робота.
Японія та Росія досі не вирішили суперечки щодо приналежності Курильських островів. Ця дискусія триває вже понад 70 років з моменту закінчення Другої світової війни.
В Осаці є будівля, через яку проходить автотраса. 16-поверховий бізнес-центр називається Gate Tower Building. Коли його вирішили зводити, дорога вже існувала. І тоді, щоб не втрачати доходу від землі, було вирішено пустити шосе крізь будівлю.
Близько 1 млн японців є хікікоморі, тобто людьми, які добровільно відмовилися від соціального життя. Вони свідомо обирають усамітнення, керуючись різними особистими та соціальними причинами.
У японській мові в місяців немає назв, натомість вони позначаються порядковими номерами. Наприклад, вересень це 九月 (кугацу), що означає “дев'ятий місяць”.
Найчисленніша діаспора японців проживає в Бразилії – близько 1,5 млн осіб. Їхня масова імміграція почалася наприкінці XIX століття через перенаселення Японії.
Більшість вулиць у Японії немає назви. Як адреси використовуються номери кварталів.
У метро Токіо стільки людей, що спеціальні люди утрамбовують пасажирів у вагони. Метро тут, до речі, приватне, а не державне, причому різним компаніям належать різні його гілки.
Окуносіма – японський острів, популярність якому принесли… кролики. Їх тут налічується понад 700 особин. Незважаючи на те, що ці тварини дикі, вони вільно розгулюють вулицями та контактують із людьми. Завдяки такій особливості Окунасіма почали називати Островом кроликів.
Японія – одна з чотирьох сучасних країн, окрім Кореї, Таїланду та Ліберії, які ніколи не були європейськими колоніями.
У Японії категорично не прийняті чайові. Вважається, що поки клієнт платить за послугу призначену ціну, він залишається з продавцем на рівних. Якщо ж покупець намагається залишити зайві кошти, він тим самим знецінює послугу або товар, що надається йому, знижуючи рівний обмін до подачки.
У Японські телефони вбудована система екстреного оповіщення нації. Коли відбувається якийсь катаклізм, у всіх телефонах спрацьовує гучний звуковий сигнал (навіть якщо звук був вимкнений) і з'являється повідомлення, що пояснює, що сталося і як поводитися.
Курити в Японії можна майже скрізь. Усі японці носять з собою маленькі кишенькові попільнички, тому що струшувати попіл на землю або на підлогу суворо заборонено.
У Японії немає мародерства. Якщо ввести в гугл “looting in japan”, можна знайти лише десятки тисяч здивованих іноземців, які можуть зрозуміти, чому у Японії не грабують порожні будинки.
Замість підпису у Японії ставлять спеціальну іменну печатку ханко. Така печатка є у кожного японця і їй користуються багато разів на день. Ще її можна купити у будь-якому магазині.
У Японії вважається нечемним відкривати подарунок у присутності дарувальника. За нього дякують, після чого відкладають, щоб відкрити наодинці.
У Японії суворо дотримуються право власності, тому тут існують десятки компаній із більш ніж тисячолітньою історією. Наприклад, готель Хоші Рьокан безперервно функціонує з 718 року. Ним керує одна й та сама сім'я вже протягом 46 поколінь.
Дві третини Японії вкриті лісами. У Японії заборонено комерційну вирубку свого лісу, натомість вона споживає 40% всієї деревини, яку видобувають у тропічних лісах.
У Японії дуже чесні люди. Якщо ви втратили гаманець у метро, 90% ймовірності, що його здадуть у бюро знахідок.
Приходити працювати вчасно у Японії вважається поганим тоном. На місці треба бути бодай на півгодини раніше.
У Японії на вулицях можна побачити вази або спеціальні підставки з безкоштовними парасольками. Якщо починається дощ, можете взяти будь-яку, а потім, коли дощ закінчується, залиште парасольку у найближчій до Вас вазі.
Спідниці шкільних форм у Японії різняться за довжиною залежно від віку: що старша учениця, то коротше спідниця. Якщо сукня, спідниця або шорти на жінці в Японії короткі настільки, що видно трусики і попа, то це нормально. З іншого боку глибоке декольте у Японії неприпустиме.
Японія є лідером антирекорду по кількості суєцидів.
Японія - країна мононаціональна, понад 98% її населення становлять етнічні японці. Переважно вони ставляться до іноземцям прохолодно, хоч і дуже чемно та коректно.
У Японії заборонено азартні ігри. Через це заборонено і призові на кіберспортивних турнірах.