
Належить до родини Лелечі. Довжина тіла до 1 м. Жовтий дзьоб трохи заломлений донизу і чітко вирізняється на тлі голого червоного «обличчя». Оперення на спині біле з рожевувато-червоним полиском; махові та стернові пера блискучі, зеленувато-чорні; покривні пера крил з білими та пурпуровими поперечними плямами. Типові для лелек ноги мають червонувато-жовтогарячий колір.
Водиться в усіх внутрішніх водних просторах Африки починаючи від 18° північної широти на південь. Водиться в усіх внутрішніх водних просторах Африки починаючи від 18° північної широти на південь, де тримається по відкритих берегах річок, озер та інших водойм. Для гніздування йому необхідні великі дерева. На одному такому дереві може бути до 50 гнізд. Вони гніздяться колоніями, іноді разом з іншими лелекоподібними птахами. Гнізда будують з самих гілок. Самка відкладає 2–3 яйця, які висиджують обоє батьків протягом 30 днів.
Після народження пташенят клювачі живуть зграями по 10–12 особин.
Клювач полює ранками та вечорами, і, як здається, здобиччю його стають різні дрібні тварини – не важливо, чи то ссавці чи птахи; втім, головна його їжа, очевидно, риби, земноводні та черв’яки. Ходою і польотом він дивовижно нагадує нашого лелеку.