
Найпоширеніший вид роду Променепері риби (Toxotes) родини Бризкунові (Toxotidae) ряду Окунеподібні. Характерна його особливість – здатність бризкати водою в повітря. Робить він це для того, щоб збити і потім з’їсти комах, якими ці риби харчуються.
Відомий з давніх-давен. Жителі острова Ява, його батьківщини, тримають бризкуна в кімнаті як прикрасу. Завдовжки досягає 20 см. Зверху бризкун забарвлений у темний зеленувато-сірий колір, який унизу переходить у сріблястий, і має чотири темніші плями у вигляді смуг.
Перш ніж вистрілити водою, бризкун завмирає біля поверхні прямо під жертвою догори головою, потім різким рухом зябрових кришок спрямовує воду поздовжньою борозенкою на піднебінні тонкою цівкою або окремими краплями і може робити це багато разів.
Коли бризкун помітить на рослині, що плаває на поверхні води, муху або іншу комаху, він миттю наближається на відстань 1–1,5 м і викидає з трубчастого носа кілька крапель води з такою силою і так влучно, що рідко промахується.
Ці риби – особлива втіха для жителів Яви. їх поміщають у невеликий басейн, посеред якого встановлено палицю приблизно на 60 см над водою. У палицю забито дерев’яні цвяхи, на які настромлюють комах – улюблену їжу бризкунів. Рибки спочатку плавають навколо палиці, потім з’являються на поверхні води, завмирають на одному місці, спрямовують погляди на комаху і раптом викидають на неї кілька крапель води, збиваючи її. Якщо постріл був вдалий – проковтують. Якщо ж у ціль не попали, то пробують ще раз. Коли риба вибризкує воду, чути шум, ніби працює маленький насос. Справді, дивує та влучність, з якою бризкуни викидають у жертву струмінь води.
Мешкає бризкун в Індійському океані, від Ост-Індії до Австралії. Тримається зазвичай біля берегів.