На півострові Індокитай існує держава Камбоджа. З давніх-давен столицею цієї країни є місто Ангкор. Свого часу воно було одним з найбільших міст світу, однак після того як у XV столітті його захопили сіамські війська, люди були змушені покинути свій улюблений Ангкор, віддавши його на поталу джунглям.
Упродовж багатьох років понад сто палаців і храмів були заховані від людського ока густими заростями. Європейці змогли побачити їхню пишноту тільки в середині XIX століття. Безумовно, час зробив свою справу, завдавши будівлям певної шкоди. Проте сама їхня суть вражала до глибини душі своєю красою.
Краще за решту споруд зберігся храм Ангкор-Ват, назву якого перекладають як «місто-храм». Його було побудовано в II столітті н. е., під час правління короля Сур’явармана II. Завданням храму було оспівувати й прославляти індуїстського бога Вішну. Можливо, саме завдяки цьому храм і зберігся краще за інші споруди. Адже після того як місцеві жителі покинули місто, буддійські ченці залишилися в храмі, постійно підтримуючи в ньому порядок і зберігаючи свої релігійні традиції.
Ангкор-Ват є найбільшим храмом у світі, оскільки займає площу близько 2 квадратних кілометрів! Споруду прикрашають п’ять веж. Найвища вежа символізує міфічну гору Меру, яку буддисти вважали центром світу. Сьогодні храм продовжує приймати прочан, які є прихильниками буддистського вчення.