На орбіту Землі запропонували відправити корабель-перехоплювач.
Астрономи з Гарвардського університету презентували дослідження, згідно з яким, можна створити і запустити в космос корабель для вивчення астероїдів і комет, що прилітають у Сонячну систему здалеку. Ці небесні тіла несуть із собою масу інформації, проте поки що немає можливості дізнатися про всі їхні секрети, отримати зразки і навіть – найчастіше – зображення.
Апарат повинен буде «жити» на навколоземній орбіті, чекаючи на чергового міжзоряного гостя. Це дозволить йому встигнути підлетіти до об'єкта, коли той з'явиться, і якийсь час переслідувати його.
На сьогодні відомі два великі об'єкти з інших систем:
- астероїд Оумуамуа, який нагадує сигару або інопланетний дирижабль, який помітили у 2017 році;
- комета 21/Борисова, відкрита в 2019 році кримським астрономом-аматором і яка стала сенсацією у світі астрономії.
До того моменту, коли вони були виявлені наземними телескопами, вже було надто пізно проектувати та відправляти до них якийсь зонд, щоб сфотографувати поверхню або отримати зразки космічного каміння та газів.
Розрахунки команди з Гарварду пропонують вирішити цю проблему, створивши міжзоряний «перехоплювач», який зможе оперативно зближуватися з такими об'єктами. Щоб наступний Оумуамуа вчені точно не «проґавили».
У дослідженні передбачається, що якесь велике агентство, як НАСА, побудує і запустить корабель, який терпляче чекатиме в космосі на навколоземній орбіті. Як ідеальне місце його проживання автори пропонують одну з точок Лагранжа – в них тіло може залишатися нерухомим під дією гравітації двох інших досить масивних тіл (в даному випадку це Земля і Сонце).
Команда назвала відповідну точку L2, на орбіті якої також «мешкає» космічний телескоп «Джеймс Вебб». Це місце, за словами експертів, забезпечить зонду можливість перехоплювати якнайбільше траєкторій проходження об'єктів. Як тільки астрономи помітять гостя, що вторгся в Сонячну систему, апарат зможе швидко стартувати на перехоплення. До цього корабель перебуватиме в режимі малої потужності, розрахованому на десятиліття.
Автори, однак, стверджують, що так довго на нього чекати не доведеться. Астрономи вважають, що поряд із Землею щорічно проходять безліч міжзоряних об'єктів, які ми поки що просто не можемо вчасно виявити. Найближчими роками буде добудовано потужніші сучасні телескопи, такі, як нова обсерваторія в Чилі, які дозволять частіше і швидше знаходити космічних гостей. Вчені прогнозують від 1 до 10 об'єктів на рік.
Зараз найкращий час для будівництва апарату-перехоплювача – подібний міжзоряний порушник може з'явитися вже найближчими роками, вважають автори дослідження. До цього моменту корабель на орбіті вже має бути готовим до перехоплення.