Комети – невеликі небесні тіла, що рухаються по сильно витягнутій орбіті навколо Сонця і мають вигляд світлової точки з довгим шлейфом або хвостом. Спочатку астрономи вважали, що комети – міжзоряні тіла, що лише проносяться через Сонячну систему і не повертаються назад, але в подальшому було доведено, що ці тіла ніколи не покидають Сонячну систему і рухаються по стаціонарних орбітах.
Згідно з найбільш поширеною гіпотезою комети утворилися із залишків речовини, з якої сформувалася Сонячна система. Існують й інші версії, наприклад, про міжзоряне походження комет, однак поки жодна з гіпотез не є загальновизнаною. Основною частиною комети є ядро, яке складає 99% від її маси. На великій відстані ядро не видно, так як воно закрите комою – газовою оболонкою, що утворюється під впливом сонячних променів. Ядро разом з комою складають голову комети, діаметр якої коливається від 6 тис. до 1 млн. км.
Довгий хвіст комети, майже завжди спрямований у протилежний бік від Сонця, утворений з частинок газу та пилу, які вилітають з ядра при переміщенні комети. Чим ближче до Сонця наближається комета, тим довшим та яскравішим стає її тіло. Пояснюється це тим, що основу комети становить лід, який випаровується під дією сонячних променів і перетворюється на суміш газів, чітко видимих в сонячних променях.