Найважливіша й найбільша водна артерія Північної Америки – Міссісіпі. «Батько вод», «Велика річка» – так називали її індіанці. Розміри річки вражають: зі своєю головною прито кою – Міссурі – Міссісіпі має довжину 6420 км (друге місце у світі). Площа басейну цієї комбінованої річки – 3268 тис. км2 – третина території США.
Міссісіпі бере початок з невеликого озера в штаті Міннесота, трохи не дотягуючись до Великих озер.
Дивлячись на величну річку в центральних районах США, важко собі уявити, що верхня течія – це зовсім непримітний водний потік. Він протікає через невеликі озера й болота, утворюючи пороги й кам’янисті перекати. До впадання першої великої притоки – Міннесоти – річка то розширюється, то звужується, неначе не наважується стати могутньою Міссісіпі.
Біля міста Міннеаполіс її річище стискають скелясті береги, утворюючи пороги. Далі, майже по всій довжині, річка має широке русло, але якщо у верхній течії її водний потік незначний, то в середній – більш стрімкий.
У нижній течії Міссісіпі починає петляти, русло стає «багаторуким», утворюючи широкий пояс приток. За кількістю і химерністю звивань річка може претендувати на одне з перших місць у світі. Вона схожа на смужку паперу, складену «в гармошку». Якщо випрямити всі петлі, річка стане втричі довшою.
Цікаво, що Міссісіпі в напрямку до гирла не розширюється, а, навпаки, звужується. При цьому течія її вповільнюється, а від міста Батон-Руж починається дуже розгалужена дельта. Шлях річки завершується впадінням у Мексиканську затоку.
На Міссісіпі так багато островів, що замість назв їм дали номери. Після кожного паводка з островами відбуваються метаморфози: якісь перетворюються на півострови, деякі зникають, одні поділяються на частини, інші виникають знову, збиваючи з пантелику моряків.
Чи знаєте ви, що...
Наймальовничішою частиною Міссісіпі вважається ділянка від Сент-Пола до містечка Кейп Джирардо. Тут круті стіни долини височіють подекуди на 200 м і при цьому не обтяжують течії річки.