Чилійський еколог з Лабораторії кліматичних та екологічних наук у Парижі Джонатан Баричович знайшов найстаріше дерево на планеті. Згідно з підрахунками вченого, йому зараз 5484 років.
Тепер відкриття чилійця – гігантська фіцройя кипарисоподібна – претендує на титул найдавнішої живої істоти на планеті, яка пережила всіх сучасників і не загинула. За кілька тисяч років дерево на прізвисько Gran Abuelo («прадід» у перекладі з іспанської) покрилося густим мохом та лишайниками і навіть іншими деревами, що пустили коріння в його ущелинах.
До цього найстарішим деревом офіційно вважалася каліфорнійська сосна щетиниста, якій 4853 років.
Фіцройя – вічнозелене дерево, єдиний представник свого виду із сімейства кипарисових. Унікальний природний об'єкт гордо носить ім'я Роберта Фіцроя – капітана корабля «Бігль», на якому в 1831 році вирушив у свою знамениту навколосвітню подорож Чарльз Дарвін.
Баричович ще в юності вирішив пов'язати свою наукову кар'єру із «прадідусем» усіх дерев. Майбутній дендролог провів дитинство на околицях парку Алерсе-Костеро, де його батьки працювали доглядачами. Пізніше еколог взявся до серйозного вивчення друга дитинства.
Щоб визначити вік дерева, Баричович використовував сучасні технології комп'ютерного моделювання і традиційні методи розрахунку. Для підрахунку річних кілець він досліджував зразок керна дерева, що не руйнується. Порівнявши отримані результати із зразками кернів молодших дерев того ж типу, Баричович підрахував вік дерева за допомогою методу статистичного моделювання.
Вчений визнає, що, швидше за все, для підтвердження віку будуть потрібні додаткові дослідження. Поки що він закликає місцеву владу посилити захист стародавніх дерев, які становлять велику історичну та наукову цінність.