Опинившись на березі цього величного озера з надзвичайно прозорою водою, мимохіть починаєш порівнювати його з морем. І тут немає нічого дивного, адже озеро Байкал більше за деякі моря нашої планети. Учені стверджують, що йому від 25 до 30 мільйонів років. Якою ж дивовижною має бути історія цього чуда природи!
Байкал також є рекордсменом і за глибиною – на планеті не існує жодного глибшого прісноводного озера. Місцями, щоб дістатися його дна, доводиться занурюватись на 1620 метрів.
В озеро впадають понад 300 великих та маленьких річок, натомість бере свій початок з нього лише одна – Ангара. Байкал містить у собі п’яту частину всієї прісної води на Землі.
Це озеро має потужні течії, тож його вода перебуває в постійному русі, але навіть під час спекотного літа вона не нагрівається вище десяти градусів.
Байкал став прихистком для рідкісних рослин і тварин. Чудом цієї місцевості є тюлень, якого називають байкальська нерпа. Дивним є вже те, що ця нерпа мешкає в прісній воді, адже тюлені – мешканці океанів і морів.