У всіх людей особлива любов до подушок і ковдр, особливо в будні дні, коли так і хочеться затишно лягти і укутатися теплою м'якою ковдрою! При виборі ковдри варто враховувати масу факторів: розмір, вага, теплота, спосіб пошиття, матеріал чохла, але найважливішим параметром залишається тип наповнювача. Інтернет майданчик з продажу речей Shafa.ua підготував поради як можна купити недорогі ковдри на будь який смак та бюджет.
Щоб простіше орієнтуватися, всі наповнювачі поділяються на дві групи – натуральні та синтетичні. Натуральні – екологічні, більше важать, але можуть спричинити алергію. У той час як синтетичні аналоги, як правило, не викликають подразнень, коштують дешевше, набагато простіші у догляді, але майже не пропускають повітря.
Натуральні наповнювачі
Вовна
Популярний наповнювач, який відрізняється співвідношенням ціна – якість.
Переваги:
- гарна теплоізоляція;
- гігроскопічна;
- не вбирає запахи та вологу;
- при правильному догляді довго прослужить.
Вовна викликає алергію і її не можна прати. Як наповнювач використовується така вовна:
- верблюжа – не алергенна, при нормальному догляді прослужить 25 років, зберігаючи первісний вигляд.
- козяча – недорога та м'яка;
- альпака – дуже тепла, не скочується;
- вівці – недорога, але може колотися.
Пух
Пухові ковдри найтепліші та невагомі. Використовують лебединий, гусячий та козячий пух.
Переваги:
- добре пропускають повітря;
- не електризуються;
- не втрачають форми;
- тривалий термін експлуатації.
Не найкращий варіант для дітей, тому що можуть викликати алергію, об'ємні та вимагають особливий догляд. Хорошу пухову ковдру прошивають квадратами.
Бавовна
Це ватяні ковдри, важкі та теплі. Пам'ять із минулого, бо існують альтернативи.
Переваги:
- гіпоалергенність;
- гігроскопічність;
- теплі;
- не заводиться кліщ.
Бавовна має властивість згодом відволожуватися і збиратись у грудки, до того ж легко вбирає та накопичує запахи. Більш сучасний аналог – бавовна з додаванням синтетики. Такі ковдри легші, тепліші і дешевші.
Бамбук
Бамбукові ковдри давно з'явилися на ринку, їх виробляють із регенерованої целюлози стебел.
Переваги:
- відмінна повітропроникність;
- антибактеріальні властивості;
- не викликає алергію;
- простий догляд.
Моделі з бамбука не найдешевші, та й по теплоті підходять як демісезонні.
Шовк
Шовковий наповнювач найдорожчий, але при цьому відрізняється:
- гіпоалергенністю;
- міцністю і довговічністю;
- пропускними здібностями;
- антистатичністю;
- малою вагою.
Шовкові ковдри дуже дорогі. Можуть бути зимовими та літніми – все залежить від щільності наповнювача.
Льон та конопля
Сам наповнювач неспроможний викликати алергію, а властивості рослин є антибактеріальними. Ці наповнювачі зігрівають і добре пропускають повітря і вологу. Їх можна випрати в машинці і швидко висушити. Дорожче льону лише шовк, але якщо бюджет дозволяє, то подібний наповнювач – один із найкращих варіантів на всі сезони.
Евкаліпт
Відмінно зігріває та вважається найкращим серед усіх рослинних наповнювачів. Матеріал добре тримає форму та відновлює її, забезпечуючи хороший обмін повітря. Його можна прати у пральній машинці, прослужить понад 10 років.
Кашемір
Наповнювач досить дорогий, тому не дуже поширений. Але при цьому має гарні властивості: теплоізоляція; гіпоалергенність; довговічність; зносостійкість.
Кукурудза
Кукурудзяний наповнювач досить рідко купують, але він має багато переваг: легкий; теплий; не алергенний; м'який; стійкий до зношування; гігроскопічний.
Морські водорості
Наповнювач, крім відмінних експлуатаційних якостей, має оздоровчий ефект на організм. пропускає вологу та повітря; простий догляд; знімає втому та стрес.
Синтетичні наповнювачі
Виробляються всі волокна з поліефірного волокна, тому багато в чому вони схожі. У синтетиці не заводяться комахи та матеріал не викликає алергію. Легкі і мають відмінну теплоізоляцію. Їх можна прати в пральній машині, навіть згодом пружність та еластичність не загубиться. Прийнятна ціна та достатній термін експлуатації. На відміну від натуральних наповнювачів, синтетичні не вбирають вологу, тому під ними може не так зручно відпочивати. Розрізняють матеріали холлофайбер, нанофайбер, поліестер та синтепон.