Мрієте про власний заміський будинок? Спочатку потрібно визначитися з основним матеріалом майбутньої споруди. З незапам'ятних часів і до наших днів традиційним будматеріалом залишається дерево: дуб або модрина – якщо упор робиться на міцність і довговічність, сосна – якщо потрібен м'який недорогий будівельний матеріал. Незалежно від породи, деревина, що використовується в процесі, має бути екологічною, тобто вирощено в чистому регіоні.
Чому варто звернути увагу на будівництво будинків із дерева?
Мода на будівництво будинків з брусу залишатиметься актуальною ще довгі роки. Про це свідчить розвиток різних технологій зведення котеджів з оциліндрованих колод та бруса (профільованого, клеєного). Кожна технологія має свої особливості – слабкі та сильні сторони, що посилюють конкретні характеристики дерев'яного матеріалу.
З усіма перевагами дерев'яної будови ви зіткнетеся тільки в тому випадку, якщо на підготовчому етапі колоди були висушені за технологією. Це принципово важливий момент, від якого залежить результат всього проєкту та подальшої експлуатації новобудови. В ідеалі деревина висушується в спецпечах і проходить обробку спеціальними засобами. Висушування дерева виключить у недалекому майбутньому усадку коттеджу, а обробка спецрозчинами дозволить уникнути руйнування деревини від мошок, гризунів, вологи, розвитку цвілі та бактерій.
Переваги будівництва будинку з дерева
Дерев'яні будинки – будівництво має наступні переваги:
- Немає необхідності закладати міцний дорогий фундамент. Через невелику масу коробки зводяться на простому стрічковому фундаменті на глибину промерзання ґрунту. І навіть на м'яких ґрунтах стрічкової основи буде достатньо, при цьому можна заощадити тисячі гривень на проєкті.
- Швидке складання коробки – будівництво дерев'яних будинків передбачає доставку готового до монтажу комплекту колод та інших конструктивних елементів будівлі безпосередньо на об'єкт, де відбувається безпосередньо процес. Це дозволяє заздалегідь купити двері, вікна, меблі.
- Низька теплопровідність зрубу сосни забезпечує високу теплоізоляцію стін та збереження тепла в кімнатах. Стіна з колоди товщиною 20 см аналогічна за параметрами теплоізоляції цегляної стіни 32 см з оштукатурюванням. Це дозволяє економити енергію на обігрів узимку та кондиціювання влітку.
- Дерев'яні котеджі не обов'язково утеплювати (якщо укладання зроблено правильно) і облицьовувати стіни – колода має привабливий автентичний зовнішній вигляд, тому можна заощадити час на обробку та гроші на оздоблювальний матеріал.
- Дерев'яні котеджі розраховані на тривалу експлуатацію – до 100 років. Щоб споруда залишилася наступним поколінням, потрібен грамотно складений проєкт, якісна покрівля, правильна гідроізоляція та обробка сировини.
- Загальний кошторис на будівництво будинків з дерева поступатиметься розцінкам на цегляні споруди.
Мінуси будівництва дерев'яного будинку
Якщо будувати будинок з бруса, то споруді потрібно час «вистоятись» – навіть якщо застосовувалося абсолютно сухе дерево. Цей процес може тривати від трьох місяців (клеєний брус) до кількох років. У ході усадки колоди не тільки можуть «сісти», а й піднятися вгору, у зв'язку з чим можуть виникнути складності з укладанням плитки та іншим облицюванням.
Підсумуємо
Переваг дерев'яних котеджів більше ніж недоліків, тому їх популярність не спадає вже сотні років. У цьому питанні головне знайти хорошого підрядника, про що і слід спочатку подбати, перш ніж замовити будівництво приватного будинку з дерева. З питань будівництва дерев'яних будинків різних комплектацій рекомендуємо звернутися до компанії «ДеревоДім» (https://derevodim.com.ua/building/house), яка вже 17 років втілює різноманітні ідеї своїх замовників.