Середній шлюбний вік неухильно зростає, і по всьому світу все більше жінок відмовляється виходити заміж та заводити дітей. Американські дослідниці спробували відповісти на запитання, чому так відбувається.
Середній вік жінок, які одружуються, постійно зростає: якщо у 1950-х роках звичайною справою були 20-річні наречені, то зараз росіянки набагато пізніше замислюються про створення сім'ї – більшість жінок воліє виходити заміж у віці 25-34 років.
Також помітно збільшується кількість людей, які відмовилися від шлюбу: за останні десять років кількість зареєстрованих шлюбів помітно знизилася, а кількість розлучень залишилася на тому ж рівні.
Як повідомляється на інформаційному сайті Х'юстонського університету (США), в ході дослідження вчені проаналізували життєві історії та історії шлюбів жінок по всьому світу, охопивши кілька років, а то й десятиліть. Це дозволило порівняти отримані дані з культурною та соціальною обстановкою в країні та виявити основні причини, чому жінки опиняються від життя у відносинах із постійним партнером.
Виявилося, основні причини, чому жінки надають перевагу безшлюбності, досить прості: це незалежність, можливість мати кілька сексуальних партнерів, розширення кар'єрних можливостей і безпека (нагадаємо, що тисячі жінок щороку гинуть від рук чоловіків внаслідок домашнього насильства). Замість вступу у постійні стосунки з одним партнером, жінки задовольняють свої потреби в емоційній близькості через тісну та ніжну дружбу, а також через спілкування з рідними та близькими.
При цьому автори дослідження наголошують, що їх результати не підтримують і не засуджують жінок, які відмовилися від шлюбу. Натомість вони пропонують задуматися про те, що бачення жіночого заміжжя як єдино правильного, «природного» стану справ може бути помилковим. Оскільки сьогодні жінка цілком може сама себе забезпечити, її партнерові доведеться запропонувати їй щось більше, ніж загальний гаманець та можливість виховувати дітей, щоб вона відмовилася від своєї незалежності заради вступу до зареєстрованих відносин.