Вирощування будь-яких сільськогосподарських культур неможливе без ліквідації бур'янів. Коренева система цих невибагливих живучих рослин бурхливо розвивається і здатна позбавити вологи і поживних речовин бідь-яку корисну культуру, в тому числі і соняшник. В результаті культурні посіви чахнуть і погано плодоносять. Тому боротися із бур'янами необхідно протягом усього вегетативного циклу. Сьогодні все більшу кількість фермерів, приватних та державних сільськогосподарських підприємств купують соняшник під Євролайтінг. Цей своєрідний гербіцид з гнучким терміном використання застосовується для тотального знищення широкої групи бур'янів за допомогою післясходової обробки.
Комплекс гібридів соняшнику з високим порогом урожайності та гербіциду Євролайтинг є досить унікальним. Оскільки такий тандем може за мінімальних інвестицій забезпечити максимально наближені до «ідеальних» умови для вирощування соняшника. Євролайтінг здатний ефективно впливати на такі поширені в нашій місцевості бур'яни, як:
- амброзія;
- канатник;
- заразиху;
- осоти та бур'яни (тут йдеться про злакові, однорічні, багаторічні та дводольні види).
Його дія системна та результативна. Стійкі до гербіциду Євролайтінг сорти соняшнику вивели завдяки класичним способам селекції. Для їх виробництва не використовуються досягнення генної інженерії, і вони не є трансгенними. Придбати якісний соняшник під Євролайтінг можна в компанії «Яблуком».
Переваги технології Євролайтінг
Переваги технології Євролайтінг очевидні для будь-якого аграрія та фермера:
- Терміни застосування технології гнучкі та прості.
- Кінцевий результат не залежить від кількості опадів, оскільки його зона впливу обмежується листям та ґрунтом.
- Лише однієї обробки посівів достатньо забезпечення ефекту весь термін вегетації.
- Один препарат є універсальною «таблеткою» проти широкого спектру бур'янових рослин.
- Ця технологія застосовується для систем з нульовим або мінімальним обробітком грунту.
- Швидкість обробки досить висока, а витрати мінімальні.
Ефективність впливу гербіциду багато в чому залежить від рівня зволоження ґрунту. Вносити засіб боротьби з бур'янами необхідно в період вегетації та активного поширення бур'янів.
Рекомендації щодо використання
Препарат застосовується на початку росту соняшника, при досягненні фази 6-8 листків. Найкращий результат гербіцид дає при використанні для боротьби зі злаковими у фазі до 5 листків або дводольними однорічниками у фазі до 4 листків.
Внесення препарату повинне проводитись тільки з наземних розпилювачів, на 1 гектар потрібно від 200 до 400 літрів розчину. При внесенні на слабо оброблені землі норма не може бути меншою за 250 літрів на гектар.
Євролайтінг не рекомендується використовувати в бакових сумішах у поєднанні з мінеральними добривами та інсектицидами на фосфорорганічній основі. Різновиди соняшнику, стійкі до цього засобу, виявляють також стійкість по відношенню до сульфонілсечовин. Тому для знищення молодої порослі падалиці соняшника необхідно застосовувати гербіциди інших груп.
Застосування технології Євролайтинг для спеціально виведених сортів соняшника, які відрізняються стійкістю до посухи, високим порогом урожайності та груповим дозріванням, є оптимальним.
Що можна сіяти після Євролайтінгу
Гербіцид Євролайтинг має токсичний вплив на різні сільськогосподарські культури, за рахунок чого дуже важливо пам'ятати про правила та строки посівів на оброблених ділянках.
Що можна сіяти після Євролайтингу :
- жито, пшениця – через 4 місяці після збирання соняшникового врожаю;
- кукурудза та бобові – через 9 місяців;
- ячмінь, овес та інші зернові культури – через 9 місяців;
- гречка – через 12 місяців;
- буряк та ріпак – термін очікування 26 місяців.
Томати, морква, огірки, цибуля, картопля та інші овочеві культури можна висаджувати на ділянці, обробленій гербіцидом Євролайтінг, лише через 20 місяців.