Ізраїльські археологи під час розкопок на півночі країни виявили рідкісний скарб із 44 золотих монет візантійського періоду.
Розкопки проходили на місці стародавнього міста Баніяс у природному заповіднику струмка Гермон на Голанських висотах.
«Я почув крики. Підійшов і побачив блиск золотих монет. На маленькій ділянці ми виявили 44 золоті монети. Найцікавіше у пошуку золота – це якість монет. Золото не пошкоджене хімічними процесами у ґрунті. Воно виглядає так, ніби воно щойно випущене з монетного двору, можливо, у Константинополі», – поділився керівник розкопок Йовав Лерер.
Як розповіла експерт з нумізматики Габріела Бійовскі, скарб складається із золотих солідів – основної золотої монети часів пізньої Римської імперії та Візантії. Більшість скарбу було викарбувано за імператора Іраклії (610-641), деякі монети відносяться до періоду правління візантійського імператора Фокі (602-610).
Також під час розкопок було виявлено бронзові монети, залишки будівель, гончарну піч, водопровідні канали та труби, фрагменти різних гончарних, скляних та металевих виробів. Знахідки датуються кінцем візантійського періоду (початок VII ст. н.е.) та раннім Середньовіччям (XI-XIII ст.).