Ці помилки дуже популярні серед тих, хто намагається підтримувати здоровий спосіб життя та займається спортом.
Відомо, що фізичні вправи можуть покращити ваше фізичне та психічне здоров'я. Експерти рекомендують займатися щонайменше по 30 хвилин на день, п'ять днів на тиждень, щоб бути в хорошій формі. Однак деякі малопомітні помилки можуть завадити вашому спортивному прогресу. Про них і розповімо.
1. Ви пропускаєте тренування
Пропуск тренувань через «не хотілося сьогодні йти» може сильно нашкодити вашому прогресу. Може здаватися, що від одного тренування нічого не зміниться, але навіть єдиний пропуск може призвести до втрати м'язів, особливо якщо ви займаєтеся за чіткою програмою.
2. Ви їсте прямо перед походом до спортзалу
Іноді по-іншому не виходить, але краще все-таки намагатися стежити за режимом харчування перед тренуваннями. Якщо ви щільно поїсте за дві години до тренування, ваше тіло не встигне все переварити, а значить, під час вправ кров не буде достатньою кількістю надходити до ваших м'язів. Це може вплинути на відновлення після тренування і призвести до судом і нудоти. Натомість перед походом у тренажерний зал перекушуйте, а не наїдайтеся – підійде арахісова олія та банан, грецький йогурт та ягоди, вівсянка чи жменя горіхів, родзинок.
3. Ви не розминаєтеся
Початок тренування без розминки може заощадити кілька хвилин, але наслідки такої економії можуть бути не дуже приємними. Вашому тілу потрібна розминка, щоб підвищити температуру та розігнати кров – це розслабить м'язи, і ви зможете виконувати складніші вправи.
Як розминка можна недовго побігати на доріжці або покрутити педалі велотренажера протягом 5-10 хвилин.
4. Ви затримуєте подих
Під час виконання складної вправи дуже хочеться затримати дихання – точніше, найчастіше це відбувається мимоволі. Однак затримка дихання обмежує кількість кисню, що надходить у легені та кров. Якщо не нормально дихатимете під час підходів, можете втратити свідомість. Тому слідкуйте за технікою виконання вправ – наприклад, коли піднімаєте важкі ваги, робіть глибокий вдих, а потім поступово видихайте по мірі руху.
5. Ви відхиляєтесь від програми тренувань
Якщо ви тільки починаєте тренуватися, у вас може виникнути спокуса спробувати всі вправи та протестувати усі тренажери відразу. Тому стримуйте свої пориви та зверніться за допомогою до тренера, щоб обговорити мету тренувань та скласти програму.
6. Ви намагаєтесь змагатися з іншими
Бажання з кимось позмагатися абсолютно нормальне. Ви можете порівнювати себе з іншими людьми, котрі тренуються по сусідству. Але не змінюйте через них свою програму тренувань і не намагайтеся піднімати надто великі ваги. Ви не знаєте, як довго вони займаються, і до яких результатів вже дійшли, тому краще залишатися в межах своїх можливостей і зосередитися на своїх цілях.
7. Ви надто багато розмовляєте
І хоча тренажерний зал – гарне місце для зустрічей із людьми, під час виконання вправ краще ні з ким не розмовляти. Зосередьтеся на своїх відчуттях та техніці виконання, а підтримувати короткі розмови можна між підходами чи вправами.
8. Ви робите лише ті вправи, які подобаються
Деякі вправи можуть подобатися вам більше за інші – швидше за все, це те, що виходить у вас найкраще. Але пам'ятайте, що вам потрібно прокачувати різні групи м'язів та періодично давати їм відпочинок.
9. Ви не робите перерву на воду
Підтримка водного балансу необхідна для охолодження вашого тіла та підтримки кровотоку. Пийте воду перед тренуванням, потім 150-200 мл через кожні 15 хвилин.
10. Ви не робите затримку
Затримка така ж важлива як і розминка. Після завершення тренування слід зробити невелику розтяжку. Це допоможе заспокоїти серцебиття, знизить артеріальний тиск та відновить дихання.