Ці міфи набрали найбільшу кількість запитів в Інтернеті за минулий рік.
Люди продовжують вірити у міфи. Особливо у міфи про здоров'я. Тішить, що все частіше перш ніж почати застосовувати легенди в житті, користувачі спочатку звертаються до мережі. DailyMail зібрав підбірку найзатребуваніших запитів в Інтернеті щодо здоров'я за 2022 рік. Що з того правда?
1. Яєчний жовток шкідливий
Десятиліттями яйця, особливо жовток, були під значною критикою через високий вміст холестерину. Дослідження показують, що він збільшує ризик серцевих захворювань.
У 2022 році запит про шкоду жовтка для людини збільшився на 673%.
«За даними Британського фонду серця, дослідження показують, що для більшості здорових людей холестерин в їжі значно менше впливає на рівень холестерину в крові, особливо в порівнянні з такими продуктами, як вершкове масло і продукти з високим вмістом насичених жирів», – DailyMail.
Вчені заявляють: обмежувати споживання яєць необхідно лише при серйозному захворюванні на гіперхолестеринемію (вона зустрічається у 1 з 500 осіб). Таким людям рекомендують їсти не більше 4 яєць на тиждень.
2. Антиперспіранти викликають рак
Згідно з аналізом, у 2022 році це питання збільшилося на 647%. Але відповідь – тверде ні.
«В той час як деякі запитують, чи може алюміній у деяких дезодорантах і спреях збільшити ризик розвитку раку, «немає переконливих доказів, щоб припустити це», згідно з дослідженням раку Великобританії», – пише видання.
3. Сидіння для унітазу може заразити вас ІПСШ
Хоч би як тривожно не звучало це твердження, ймовірність заразитися інфекціями, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), сидячи на унітазі, вкрай мала.
Однак такий запит в інтернет-пошуковиках став популярнішим на 525% у 2022 році.
Бактеріальні ІПСШ можуть жити на поверхнях тільки протягом дуже короткого проміжку часу, а вірусні збудники ІПСШ також не можуть довго існувати поза людським тілом, вони помруть до того, як стане можливим поширення на твердих поверхнях.
4. Олія допомагає при опіках
Використання олії для лікування опіків – це старий народний засіб, який існує вже кілька століть, але Google зафіксував збільшення кількості пошукових запитів на 347% минулого року.
Фахівці не рекомендують наносити олії та жири на місце опіку. Вони утворюють на поверхні плівку, яка утримує тепло та шкіра продовжує «горіти».
Натомість медики рекомендують охолодити опік прохолодною або теплою проточною водою протягом 20–30 хвилин. Більші пошкодження вимагають допомоги фахівців.
5. Морква допомагає бачити у темряві
Щоденне вживання моркви може покращити ваш зір і навіть допомогти вам бачити у темряві, вважають деякі. Чи так це? – Ні.
Хоча ряд досліджень показав, що овоч, багатий на вітамін А, може бути корисним для здоров'я очей через високу дозу антиоксидантів, твердження, що вони можуть допомогти вам бачити в темряві, є перебільшенням.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, дефіцит вітаміну А є основною запобіжною причиною дитячої сліпоти у світі.
Занадто мала кількість вітаміну може призвести до сухості очей, інфекцій горла та грудної клітки, поганого загоєння ран, катаракти, помутніння рогівки та дегенерації жовтої плями, коли центр зору людини затуманений – кожне з цих явищ може погіршити зір або призвести до сліпоти.
6. Хрускіт суглобів викликає артрит
Хрускіт суглобів може дратувати оточуючих, але не підвищує ризик розвитку артриту.
Хоча торік кількість пошукових запитів збільшилася на 180%, нещодавні дослідження не пов'язують хрускіт суглобів пальців із причиною розвитку артриту.