Мансарда – це горищний простір, який має повноцінне оздоблення і може використовуватися для проживання. Вперше термін з'явився за часів Людовіка XIV – французького короля, який прихильно прийняв ідею архітектора Франсуа Мансару про надбудову горищ у будинках. У мансардах на той час жили небагаті люди, найчастіше приїжджі, а також прислуга. Сьогодні подібний простір часто розглядається як елітне місце для житла. Вибрати проект стильного та сучасного будинку з мансардою можна ось тут.
Будинок з мансардою: плюси та мінуси
Основні плюси та мінуси мансарди у приватному будинку нічим не відрізняються від особливостей такого ж житлового простору у квартирі. Але є певні тонкощі, на які варто звертати увагу.
Плюси мансарди в приватному будинку:
- Збільшує житлову площу будівлі. При правильному проектуванні можна зробити на тій же ділянці споруду, яка буде в півтора рази більша за корисну площу будинку.
- Дозволяє заощаджувати будівельні матеріали. Мансарда мінімально збільшує навантаження на фундамент, тому його не потрібно посилювати, як відбувається з появою другого поверху.
- Робить будинок більш представницьким та цікавим на вигляд.
- Знижує тепловтрати за рахунок додаткового утеплення даху, а отже, зменшує витрати на опалення.
Крім того, облаштувати мансарду можна без зняття покрівлі, використовуючи той простір, який вже є. Це досить зручно, якщо ви не готові до капітального ремонту. Знайти найбільш оптимальне рішення допоможе архітектурне бюро DOM4M. Кваліфіковані спеціалісти також нададуть наступні послуги:
- підготовка та затвердження техзавдання;
- укладання договору на проектні роботи;
- створення концепції будинку, вибір стилю та планувальних рішень;
- узгодження планів фасадів та приміщень;
- розробка ескізного проекту, який необхідний для отримання дозволу на будівництво;
- опрацювання розділів проекту.
Основні мінуси горищного житлового поверху в будинку:
- Додаткові витрати на утеплення даху, інакше у мансарді буде надто холодно. Також потрібно передбачити хорошу систему провітрювання, щоб у приміщенні не було душно.
- Якщо хочеться врізати вікна у дах, потрібно купувати спеціальні моделі та робити додаткову ізоляцію від води.
- Відсутність повноцінного горища знижує термін служби кроквяної системи. Їй потрібно добре провітрюватись, а також ви зможете швидко помітити проблеми та виправити їх. У мансарді всі ці елементи часто ховаються під обробкою, що ускладнює їхнє обслуговування.
Що краще: мансарда чи повноцінний поверх?
Однозначно сказати, який варіант краще – мансардний чи звичайний поверх – дуже складно. Все залежить від того, які цілі у власника будинку. Перелічимо, чим відрізняється другий поверх від мансарди:
- менша корисна площа мансарди за рахунок нахилу покрівлі;
- двоповерховою може бути й квартира на перших поверхах – все залежить від планування будинку. Мансарда завжди під дахом;
- якщо йдеться про будинок, то зведення мансарди дешевше, а ось її облаштування може виявитися дорогим задоволенням через додаткове утеплення покрівлі. У перспективі витрат на оздоблення, утеплення, обстановку може виявитися більше, ніж при будівництві другого поверху.
Загалом мансарда – це оригінальний формат житла, який підходить молодим творчим людям. А наявність мансардного поверху в приватному будинку дозволяє значно заощадити на організації додаткового житлового простору.