Генетичний аналіз показав, що жінка, похована 7200 років тому на території сучасної Індонезії, має геном, не схожий на геном будь-якого сучасного народу чи групи з минулого.
Дослідники з Тюбінгенського університету Німеччини провели генетичний аналіз останків стародавньої жінки, які були знайдені ще у 2015 році на індонезійському острові Сулавесі. Археологи давно цікавилися регіоном Уоллесі – від острова Балі до Нової Гвінеї, підраховано, що давні люди подорожували цими островами 50 тисяч років тому, перш ніж досягли Австралії.
Геном стародавньої жінки показав, що вона є далеким родичем сучасних аборигенів Австралії та Нової Гвінеї, предки яких були першими людьми, що досягли Океанії. Однак дослідники виявили, що значна частина ДНК жінки схожа на ДНК архаїчного людського роду, відомого як денісівці. Це різко контрастує з іншими давніми людьми, які населяли регіон у той час, адже вони не мають денісовського походження, розповів співрозмовник дослідження Козімо Пост, професор Центру еволюції людини та палеоточення ім. Зенкенберга.
«Ці генетичні відкриття припускають, що Індонезія та прилеглі острови – область Уоллесі, була місцем змішання денісівців та сучасних людей під час їхньої початкової подорожі до Океанії», – написав професор.
Дослідники зазначили, що відшукати родовід жінки сьогодні неможливо, виходить, вона «раніше невідома дивергентна людська лінія». Інакше кажучи, ця жінка має геном, «не схожий геном будь-якого сучасного народу чи відомих груп давнього минулого». Можливо, вона мала місцеве походження від давніх людей, які жили на острові Сулавесі до того, як були заселені Австралія та оточуючі її острови, кажуть вчені.