Більшість видів якщо й сплять, то дуже мало.
У акул щелепні м'язи нездатні самостійно прокачувати воду через зябра. Хижаки змушені робити це в русі, захоплюючи воду пащею. Тому зазвичай акула може відпочивати, залишаючись на місці, трохи більше години. Якби вона надовго заснула, то загинула б від нестачі кисню.
Різні види акул по-різному справляються із цією проблемою. У собачих акул і катранів, наприклад, за роботу плавальних м'язів відповідає спинний мозок, тому, можливо, вони пересуваються уві сні, подібно до лунатиків.
Було помічено, деякі види акул періодично подовгу лежать на дні, наприклад акули-няньки з сімейства вусатих акул. Вони не пливуть, але продовжують дихати, відкриваючи і закриваючи рота і погоджуючи з цими рухами роботу глотки і зябрової мускулатури. До того ж у багатьох придонних видів є отвори за очима (бризгальця), що допомагають циркуляції води: через бризгальця акула втягує воду, яка по особливому каналу прямує в зябра.
Не виключено також, що деякі акули вміють спати наполовину, як дельфіни, у яких півкулі головного мозку відпочивають по черзі. Така акула здатна спати і керувати плавцями та хвостом. Вона рухається і, відповідно, дихає.
Коментарі: 1 RSS
1 Станіслав 22-04-2023 01:25
Мені ця інформація була потрібна коли я прочитав цей сайт мені все було розказано дуже-дуже цікаво