Саньсіндуй, що означає «Курган трьох зірок», був основною культурою бронзового віку в сучасному Гуанхані. Докази існування культури були вперше виявлені в 1928 році, коли фермер знайшов великий сховок нефритових реліквій під час днопоглиблення зрошувальної канави.
Перші розкопки були проведені в 1934 році, але виявлення великої культури було виявлено в 1986 році, коли археологи знайшли дві жертовні ями (Ями 1 і 2), що містили понад 900 артефактів з бронзи, золота, нефриту та слонової кістки. Знахідки того часу були датовані приблизно 2700-1000 рр. до н.е., що дає змогу по-новому зрозуміти розвиток металургії, урбанізму та культури в Китаї бронзової доби.
З 2019 року археологи продовжують розкопки на території навколо Саньсіндуй, включаючи частини міської території, стіни Юелянвань і Цанбаобао, стоянку Цінгуаньшань і кладовище Реньшенцунь.
Дослідження в рамках Проекту захисту та спадщини стародавньої цивілізації Шу виявили 6 нових ям і велику кількість артефактів ще в 2020 році. 6 ям, розміром від 3,5 до 20 м2, мають прямокутну форму та були знайдені поруч із ямами 1 і 2 – лабораторія на місці була побудована для збереження органічних залишків та артефактів, а над кожною ямою були побудовані спеціально пристосовані кабіни для підтримки температури та вологості.
У документі описуються чіткі відмінності в розміщенні артефактів: «Артефакти були поховані в явних шарах у ямах 3, 4, 7 і 8, переважно зі слоновою кісткою у верхніх шарах і бронзовими артефактами в нижніх шарах. Яма 5 містила переважно дрібні золоті предмети та вироби зі слонової кістки, тоді як яма 6 містила «дерев’яну скриню» з червоною фарбою, виготовленою за допомогою кіноварі».
Знайдені бронзові предмети – це переважно посудини та статуетки, хоча багато нових артефактів відрізняються від знайдених у ямах 1 і 2. Археологи також знайшли прикраси із золотої фольги у формі смуг, кіл і птахів, а також золоту маску часів династій Шан і Чжоу.
Використовуючи передові наукові методи, дослідники змогли отримати більше розуміння про звичаї жертвопринесення у культурі Саньсіндуй, а також – нове уявлення про обміни, які відбувалися між рівниною Ченду та Центральними рівнинами, а також середніми та нижніми районами річка Янцзи.
Застосування передових наукових методів під час розкопок дозволило більш детально зрозуміти звичай жертвопринесення культури Саньсіндуй.