Археологи з Гетеборгського університету (Швеція) завершили розкопки двох гробниць у місті Хала Султан Текке, внесеному до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Археологи завершили вивчення виявлених у 2018 році в районі сучасної Ларнаки двох гробниць віком понад 3000 років. У похованнях, що належать до бронзового віку, знайдено 155 людських останків та близько 500 предметів, у тому числі золотих прикрас, дорогоцінного каміння та кераміки.
Скелети та ритуальні предмети розташовувалися шарами один на одному. Це означає, що могили використовувалися протягом кількох поколінь. Дослідники вважають, що це були сімейні усипальниці знаті.
Серед знахідок – прикраси та інші предмети із золота, срібла, бронзи, слонової кістки та дорогоцінного каміння, а також багато прикрашені посудини. Також було знайдено циліндрична печатка із мінералу гематиту з клинописом із Месопотамії.
Печатка із Месопотамії – не єдиний «імпортний» товар. Серед інших знахідок – сердолік з Індії, лазурит з Афганістану, бурштин із узбережжя Балтійського моря та скарабеї з Єгипту. Знахідки свідчать, що у бронзовому столітті Хала Султан Текке був важливим торговим містом.
Більшість прикрас датовані приблизно 1350 роком до нашої ери, тобто належать до часів правління Нефертіті та її чоловіка Ехнатона в Єгипті. Наприклад, був виявлений золотий кулон у формі лотоса, інкрустований дорогоцінним камінням. Подібні прикраси носила Нефертіті.