Хочете дізнатися, які професії існували в Середньовіччі? Унікальне джерело з 15 століття дає нам кілька прекрасних зображень середньовічних людей за роботою. Відомі як "Господарські книги Нюрнберзької фундації дванадцяти братів", це записи благодійного фонду, заснованого в німецькому місті Нюрнберг у 1388 році. Фонд допомагав бідним і нужденним людям, надаючи їм можливість навчатися ремеслу.
Починаючи приблизно з 1425 року, їхні книги містили односторінкові ілюстрації людей, яким вони допомагали, зазвичай з їхніми іменами та коротким описом того, коли вони жили і чим займалися. Ось сорок прикладів середньовічних професій з 15-го і початку 16-го століть.
1. М'ясник
Ганс Ленгенфельдер ріже м'ясо на товстому столі, в той час як інші продукти, в тому числі ковбаси, йдуть на продаж. М'ясники були потрібні для приготування м'яса для багатьох клієнтів, але їхня професія створювала багато запаху і відходів, що змушувало міста регулювати місця, де вони могли займатися цим ремеслом.
2. Пекар
Зеннер кладе хліб у піч для випікання. Діяльність пекарів у Середньовіччі часто жорстко регулювалася владою, яка стежила за тим, щоб їхню продукцію могли купувати навіть найбідніші люди.
3. Каменяр
Конрад використовує кирку та інші інструменти для обробки кам'яних блоків. Каменярі готували матеріали для будівництва, будь то будинки, стіни або церкви.
4. Ткач
Ганс працює на ткацькому верстаті. У середньовіччі виготовлення одягу вимагало кількох професій, таких як сплетіння ниток у тканину.
5. Винороб
Ганс використовує серп, щоб зрізати виноград з лози. Цей спеціалізований вид землеробства був необхідний для виробництва вина.
6. Рибалка
Фріц Ріхтель витягує сітку з трьома рибинами, а ще дві пастки висять на жердині. Рибалки в Середньовіччі часто використовували пастки і сітки, які розставляли в річках або озерах, а інші використовували човни, щоб виплисти в океан.
7. Фермер
Райнгольд використовує дворучний плуг на своїх полях. Більшість середньовічних людей працювали на фермах. Вони також могли займатися сільським господарством у містах.
8. Трубач
Петро стоїть на дзвіниці і сурмить у годинниковий горн. Трубачі, яких наймала міська влада, допомагали передавати повідомлення і сигналізувати про час.
9. Швець / Чоботар
Петер Вельнер сидить у своїй майстерні, працюючи над взуттям за допомогою вигнутого ножа. Інші шкіряні черевики виставлені на огляд. Іноді їх ще називали шнуровиками, вони виготовляли вкрай необхідне взуття для людей.
10. Колісник
Томас Вагнер використовує сокиру, щоб обтесати колесо зі спицями, яке лежить на дерев'яній рамі. Колеса на возах і візках часто пошкоджувалися і потребували заміни.
11. Покрівельник
Фріц стоїть на драбині і кладе черепицю на дах за допомогою відра з розчином і кельми. Це одна з професій, пов'язаних з будівництвом будинку або іншої споруди.
12. Слюсар
Альбрехт сидить біля залізного ковадла з молотком і навісним замком. У середньовіччі двері та скрині часто захищали за допомогою замків.
13. Кушнір
Пітер заходить у ванну, щоб попрацювати над шкірою тварини. Процес перетворення шкури тварини на шкіру включав в себе видалення вовни, знежирення, знесолення та вимочування у воді. Це було заняття, яке регулювалося містами через неприємний запах і відходи, які воно створювало.
14. Збирач податків
Цей безіменний чоловік стоїть біля брами і бере плату з купця. Урядам потрібно було збирати гроші, і для цього вони наймали людей. Як і слід було очікувати, до цієї професії не дуже добре ставилися люди, яким доводилося платити податки.
15. Виробник ременів
Герман Паумгартденер за допомогою ножівки та ковадла пробиває отвори в ременях. Це був ще один тип спеціалізованого виробника одягу.
16. Бакалійник / Торговець
Бертольд Услаунб продає спеції зі столу, який він встановив на бочці. В руках він тримає пару ваг, щоб зважувати товар. У Середньовіччі купці часто зосереджувалися на продажі певного асортименту товарів, наприклад, спецій, продуктів харчування або товарів широкого вжитку.
17. Зброяр
Ганс Пернекер полірує різні обладунки, а інші інструменти його ремесла розкладені по всій майстерні. Ця професія потребує спеціальних знань, щоб виготовляти спорядження, яке використовують лицарі та солдати.
18. Тесляр / Столяр
Рудольф Майєр закінчив каркас для будинку. Ви можете побачити деякі з його інструментів. Теслі працювали з деревом, створюючи різноманітні предмети, від малих до великих.
19. Кухар
Вільгельм стоїть на кухні, готуючи їжу на вогні. Навколо нього стоять ложки і банки, а зі стелі звисає казан. Кухарі могли найматися на роботу до заможніших домогосподарств.
20. Коваль
Фріц Хуфшмід б'є молотом по розпеченій підкові на ковадлі. Ковалів зазвичай можна було знайти в невеликих селах, де вони виготовляли цвяхи, підкови та інші повсякденні металеві вироби. Див. також Середньовічні ковалі: Більше, ніж просто зброярі
21. Слуга
Кунцлін має чотири ключі, носить дерев'яне взуття, відоме під назвою "шкапи", і підмітає підлогу віником. Слуг часто можна було зустріти в заможних і навіть середнього класу сім'ях, причому молоді люди часто отримували роботу в обмін на кімнату і харчування.
22. Фарбувальник
Ганс Вербер працює над довгою синьою тканиною за допомогою своїх інструментів, щоб надати одягу грубого вигляду. Інша частина процесу виготовлення одягу – фарбувальник відповідав за додавання кольору до текстилю.
23. Ювелір
Золотар Стаффельштайн використовує молоток для обробки конічної чаші на ковадлі. Ювеліри створювали високоякісні вироби, такі як ювелірні прикраси, зазвичай для заможних людей.
24. Капелюшник
Ульріх Гочсейгерт зі своїм асортиментом капелюхів. Як і сьогодні, у Середньовіччі можна було знайти широкий вибір головних уборів.
26. Кравець
Кравець Ульріх працює за столом, відрізаючи ножицями шматок зеленої тканини. Кравець був завершальним етапом у підготовці одягу для людей, часто створюючи вбрання на замовлення покупця.
27. Солдат
Конрад Кельнер їде на загнузданому білому коні зі списом на плечі, у залізному шоломі та чоботях зі шпорами. Чоловікам було неважко знайти роботу в армії, і багато хто робив кар'єру найманця.
28. Лимар (Бляхар)
Конрад Ешенлоер використовує молоток і ковадло, щоб виготовити пляшку. Чотири готові пляшки висять над рейкою у вітрині, на полиці внизу стоїть глечик з ручкою, пляшка без тримача і ще один глечик з вигнутим дном. Також можна побачити великі листи жерсті. Бляхар відрізнявся від коваля тим, що працював з оловом або іншими легкими металами, які не потребували нагрівання для роботи.
29. Візник / Кучер
Ганс Преунлейн тягне двома кіньми одноосьовий візок, на якому лежить велика кам'яна брила. У Середньовіччі завжди існувала потреба в тому, щоб люди перевозили товари або людей з місця на місце.
30. Шпорник
Андреас Шпорер створює шпору, в той час як на виставці представлено кілька інших. Це була б дуже спеціалізована професія – створювати шпори, які люди використовували б під час їзди на конях.
31. Ловець птахів (Птахолов)
Павло одягнений у камуфляж і тримає в руках довгу пастку, щоб ловити птахів. Полювання на диких тварин для отримання їжі було ще однією поширеною практикою в середньовічному світі.
32. Лісоруб
Ульріх Гольцхакер рубає сокирою деревину, а на задньому плані видніється акуратна купа. Оскільки в середньовічних громадах існувало багато способів використання деревини, було поширеним явищем наймати людей для рубання дерев і підготовки колод для торгівлі.
33. Художник
Ніколас Кернер сидить на табуреті з палітрою в руці і малює картину Марії з немовлям Ісусом. Хоча можна подумати, що картини писалися тільки для людей вищого класу, були й художники, які могли створювати доступні за ціною роботи.
34. Шинкар (Трактирник)
Нуссель Вайншенк наповнює глечик вином з бочки. Над бочкою може висіти табличка, яка вказує на походження вина. У кожному середньовічному місті чи містечку були заїжджі двори та таверни, які приймали приїжджих або були місцем, де місцеві жителі могли знайти їжу та розваги.
35. Дзвонар
Генскраг стоїть у дверях церкви і тягне за мотузку, прикріплену до дзвону. Кожній церкві потрібно кілька людей для обслуговування і управління будівлею, в тому числі і дяк.
36. Шорник
Ульріх Шваб сидить за своїм верстаком, працюючи шилом над нашийником для тяглової тварини. Також можна побачити деякі інші його вироби. Шорник виготовляв речі для коней і волів, які працювали в полі або їхали верхи на людях.
37. Посланець
Кунц Штірнер одягнений у плащ і капелюх, на плечі він тримає спис і невеликий щит з гербом Нюрнберга. Передача інформації, чи то між урядовими чи міськими чиновниками, купцями чи церковниками, допомогла працевлаштувати багато людей, які подорожували і доставляли повідомлення.
38. Мотузковий майстер
Отто Шнюер Мачер керує двома колесами з гачками, де він може скручувати окремі нитки в шнур. Готовий клубок пряжі висить у вітрині. Виготовлення мотузок було ще одним спеціалізованим ремеслом, яке створювало те, чого люди потребували принаймні час від часу.
39. Підковувач
Ганс Пфаффенгофер використовує плоскогубці, щоб витягнути цвях з копита коня. Підковувачем називали того, хто дбав про копита коней, зокрема, взував тварин у підкови.
40. Мельник
Ерхард Мельредер просіює борошно, поки мішки з борошном готові до використання. Щоб перетворити зерно на борошно для випічки, потрібна допомога мірошника. Водяний або вітряний млин міг би полегшити цей процес, але мірошник також може виконувати цю роботу вручну.