Під час антарктичної експедиції група вчених з Австралії, США та Південної Африки виявила понад тонну скам'янілостей та останків динозаврів віком до 71 мільйона років.
Про унікальне відкриття розповів учений із університету Квінсленду Стів Селісбері (Steve Salisbury). Разом із колегами з інших наукових установ світу він працював на островах Джеймса Росса та Вега в Антарктиді. Ці острови входять до небагатьох місць регіону, де влітку наявність снігу мінімальна. При цьому гірські породи ведуть історію з часів динозаврів.
Перші останки динозаврів, виявлені в Антарктиді, знайшли саме на острові Джеймса Росса: відкриття зробили археологи з Аргентини в 1986 році. Успіхом увінчалися і дослідження, проведені фахівцями у 2006 році, проте в обох випадках йшлося про поодинокі зразки скам'янілостей.
У рамках нової експедиції, що проходила у лютому та березні 2016 року, вчені повільно просувалися територією островів, уважно вивчаючи кожен камінь. Щодня вони долали близько десяти кілометрів. Результатом став небувало багатий «улов»: загалом знайдено понад тонну останків динозаврів. Вік деяких із них сягає 71 мільйона років.
Скам'янілості були доставлені до Чилі, а потім переправлені до Музею природної історії Карнегі у штаті Пенсільванія для подальшого вивчення. Вчені попередили, що на класифікацію всіх знайдених видів підуть роки. Вже зараз відомо, що серед знахідок – останки плезіозаврів та мезозаврів (морських ящерів, відомих за голлівудським фільмом про юрський період), а також різних птахів, у тому числі качок, що жили наприкінці крейдяного періоду.