Археологи в Алабамі виявили найбільшу наскельну картину, створену ранніми корінними американцями.
Цілу картину неможливо розглянути, оскільки стелі печери дуже низькі. Саме тому вчені звернулися до передових технологій.
У новому дослідженні, опублікованому в журналі Antiquities, вчені реконструювали наскельний живопис 19-ї Безіменної печери. Ця печера розташована десь на приватній землі в північній Алабамі, але її точне місце розташування тримається в найсуворішому секреті.
Вчені використовували метод 3D-фотограмметрії (складання повної картини з фрагментів), так як стеля печери знаходиться на висоті від 0,6 до 1,25 метра, а це означає, що навіть лежачи не можна побачити повну картину.
Тривимірне сканування дозволило розглянути «безліч фігур людей і тварин, які не можна було побачити на місці через їх розмір і фізичну близькість глядача».
Крім того, фотограмметрія виявила малюнок людської фігури в натуральну величину, одягнену, ймовірно, в церемоніальний плащ.
Детальніше про наскельний живопис з Алабами
Загалом малюнки покривають 400 квадратних метрів стелі печери. Вони зображують тварин, людські постаті та абстрактні форми.
Найбільший малюнок – змія завдовжки 3,4 метри. Вчені припускають, що це техаський гримучник (Crotalus atrox) – змія, яку корінні народи південного сходу Америки вважають священною.
Дослідники не можуть назвати точний вік наскельних малюнків. Однак деревному вугіллю, знайденому в печері, близько 1200 років. На місці також знайшли фрагменти керамічного посуду – стиль його виготовлення був популярним у цьому районі від 1000 до 3000 років тому. Ймовірно, ці предмети залишили в печері під час написання картин.
Вперше цю печеру виявили у 1998 році, але місцезнаходження її досі невідоме, оскільки вчені хочуть захистити її від туристів.