Чи можна назвати цикорій здоровою альтернативою каві? Зовсім ні, адже й цей напій має свої протипокази.
Цикорій позиціонується як здоровіший замінник кави. Однак назвати ці продукти ідентичними не можна – вони мають низку ключових відмінностей, які слід мати на увазі, якщо ви вибираєте між кавою та напоєм із цикорію.
Чим кава відрізняється від цикорію
- Кава має більш багатий і яскравий смак, насиченіший аромат, ніж цикорій.
- Кавові зерна містять кофеїн, який є стимулятором. Він може зменшити сонливість та втому, а також покращити концентрацію уваги та координацію рухів. Однак велика кількість кофеїну може призвести до побічних ефектів, таких як дратівливість, нервозність, головний біль, м'язовий тремор і так далі.
- Кава може негативно вплинути на травну систему – вона може спричинити підвищення рівня кислоти у шлунку, здуття живота, блювання та інші наслідки, якщо вживати його натщесерце.
- Вагітні жінки можуть спокійно пити близько 200 мг кофеїну на день, що дорівнює одній великій чашці.
- Кава – гарне джерело антиоксидантів. Його боби містять вітамін В2 та магній.
- Кава допомагає підтримувати здоров'я мозку, вона може бути корисною для печінки та серцево-судинної системи, а також покращує концентрацію уваги та фізичну витривалість.
- Кава небезпечна для дітей. Вона також може збільшити занепокоєння та активізувати стани, пов'язані з біполярним розладом, а також погіршити згортання крові та викликати діарею при вживанні у великих кількостях. Пити каву не рекомендується людям із високим кров'яним тиском, епілепсією чи синдромом подразненого кишечника.
Кава
Цикорій
- Смак напою з цикорію не ідентичний до смаку кави, але дуже схожий. Деяким людям він нагадує еспресо, що його смак характеризують як теплий, дерев'яний з горіховим відтінком.
- Цикорій не містить кофеїну, тому він може бути здоровішою альтернативою для тих, кому рекомендується не вживати напої з цим стимулятором.
- Кава з цикорію містить інулін – природний пребіотик, який сприяє зростанню корисних бактерій при попаданні в кишечник.
- Напої на основі цикорію не рекомендуються вагітним жінкам. Цикорій може викликати скорочення матки, ставлячи під загрозу здоров'я матері та дитини. Напій може спровокувати кровотечу і навіть призвести до викидня при вживанні у великих кількостях.
- Цикорій містить значну кількість вітамінів К, А, С та групи В. Він також містить помірну кількість вітаміну Е. Корінь цикорію також є добрим джерелом кальцію, фосфору та фолієвої кислоти.
- Цикорій має м'яку проносну і протинабрякову дію, посилює відтік жовчі з жовчного міхура. Він може позитивно вплинути на рівень холестерину в крові, а також на здоров'я серцево-судинної та травної систем. Цикорій також має сильні протизапальні властивості, які можна використовувати для полегшення певних станів (наприклад, остеоартриту).
- Деякі люди можуть мати алергію на цикорій.