Мальдіви - це острівна держава в Індійському океані, розташована на південь від Індії та Шрі-Ланки. Як відомо, це місце сьогодні є одним із найпопулярніших і найкращих пляжних курортів у світі. Розсип тропічних островів та білі пляжі вже давно стали зразком райського відпочинку для туристів з усього світу та міцно утримуються на вершині всесвітнього рейтингу найкращих курортів. Багато мандрівників люблять приїжджати на Мальдівські острови за тишею та розкішшю. Однак таке привабливе та казкове місце досі залишається загадкою, яку приємно розгадувати поступово.
Пропонуємо Вашій увазі підбірку з цікавих фактів про Мальдівські острови.
Вважається, що перші поселення людей з'явилися на Мальдівах понад 5000 років тому.
Територія країни налічує аж 1192 острови, об'єднані у 26 атолів. Основні атоли Мальдівських островів: Баа та Арі, Ніланді та Лавіяні.
Будь-який острів можна пройти пішки максимум за кілька годин, а загальна площа суші всіх Мальдів не перевищує 300 кв. км. Найбільший острів Мальдів має розмір 4500 метрів на 1200 метрів і називається Fuvahmulah.
Лише близько 200 островів населені людьми. Ще близько ста приймають туристів у люксових резортах (саме їх і називають острови-готелі), але місцеві там не живуть.
На Мальдівах мешкає близько 400 тис. осіб.
Мальдівська державність починається з сімейної драми: індійський цар Калінгі (мешкав приблизно за 180 років до н. е.) був вкрай незадоволений своїм сином і заслав його на віддалені острови. Принц не розгубився, об'єднав атоли та створив першу державу на території нинішніх Мальдів. З 1558 до 1573 року Мальдіви перебували під владою Португалії. Далі, у XVII столітті, влада над Мальдівами перейшла до рук Голландії. А в 1887 Мальдіви взяла під свій контроль Великобританія. У 1965 році Мальдіви, нарешті, здобули незалежність. Першовідкривачем островів вважається мандрівник Марко Поло, який дав їм назву «квітка Індійського океану».
На Мальдівах всього лише одне місто — столиця Мале. Саме в Малі мешкає близько 90% місцевого населення. При цьому площа міста становить лише 6 кв. км. Головна пам'ятка у Малі – мечеть "Велика П'ятниця", прикрашена золотим куполом. На її території розташовано Ісламський центр. Ця найбільша мечеть Мальдівських островів.
Державний устрій Мальдів – демократія, глава держави – президент.
Перший острів-готель відкрився в 1972 році і називається Kurumba Maldives. Відстань від столиці Мале – 3,2 км.
За Мальдівськими законами висота будівель готелю не може перевищувати найвищу пальму на острові. А територія готелю не може займати понад 20% площі всієї земельної ділянки острова.
Автомобілів та інших «сталевих коней» на Мальдівах практично немає, навіть велосипеди – рідкість, а шосе прокладено лише у столиці та на курорті Ган. Найпопулярніший у країні транспорт — катери, моторні човни та гідролітаки, які забезпечують транспортне сполучення між островами.
Мальдіви знаходяться майже на екваторі, тому тут завжди сонячно, а стовпчик термометра стабільно показує +28...+30°С. При цьому нічна температура відрізняється від денної всього на 1-2 градуси. Вода прогрівається до +27...+29 °С.
Офіційні вихідні на Мальдівах — п'ятниця та субота.
Мальдіви — найнижча країна у світі. Найбільш висока точка держави височить над рівнем моря лише на 2,3 м.
У водах Індійського океану, що омивають країну, водяться китові акули — найбільші риби у світі. Але туристам їх боятися не варто: вони не нападають на людей. Тому з моменту заснування першого готелю на Мальдівах не було зареєстровано жодного випадку нападу акул на людей.
У країні заборонено проповідувати будь-яку релігію, окрім мусульманської. Мальдіви – найменша мусульманська країна у світі. Через релігійні переконання сюди заборонено привозити алкоголь. Випивка продається лише у курортних готелях і лише туристам. Розпивати його публічно не можна, оскільки через це можуть виникнути чималі проблеми. До речі, ввозити свійських тварин у країну теж не можна.
Мальдівська мова Дхівехі - національна мова, що є сумішшю Сінгапурського, Таміл, Урду, Перської та Арабської. Мальдівська писемність, відома як "Тхаана", пишеться зліва направо. Складається тхаана з 24 букв, голосні звуки позначаються кружальцями і комами, що розставляються над або під приголосними.
Мальдівською грошовою одиницею є руфія та лаарі. 1 Мальдівська руфія дорівнює 100 лаарі. 1 долар США приблизно дорівнює 12 руфій.
На Мальдівах немає собак: їхнє утримання тут офіційно заборонено (а ось кішок на островах більше, ніж удосталь).
Тут немає небезпечних для людей комах чи змій. Проте у мальдівських водах налічується близько 5000 видів молюсків.
У країні запроваджено повну заборону на страви зі свинини.
Туристам на Мальдівах заборонено самостійно займатися риболовлею.
Оскільки Мальдіви значною мірою ізольовані, ці острови вважаються одними із найбезпечніших для туристів.
Мальдівські острови потрапили до Книги рекордів Гіннесса, як країна з найпласкішим рельєфом: там немає ні пагорбів, ні річок, і жоден із островів не виступає з води більш ніж на 2,4 метри.
Мальдівці часто замість імені звуть один одного на прізвище. Також вони зазвичай не вітають одне одного. Якщо турист скаже мальдівцю «доброго ранку», то у відповідь може отримати лише посмішку або кивок.
Прапор Мальдівської Республіки є червоним полотнищем із зеленим прямокутником у центрі. Зелений та червоний кольори мальдівського прапора висловлюють прагнення до успіху та перемоги, а півмісяць – про належність держави до ісламу.
Для туристів відкриті в повному обсязі лише курортні острови. Щоб опинитися на некурортному острові, відкритому для відвідувань, потрібно отримати спеціальний дозвіл із зазначенням назви цього місця.
Сім'ї на островах великі – по 5 – 9 осіб. Чоловіки переважно рибалять, а жінки приглядають за господарством. У сім'ях не прийнято підвищувати голос навіть дітей.
Основні інгредієнти мальдівської кухні - рис і дари Індійського океану, але готують тут по-особливому: свіжоспійману рибку не поспішають відправляти на кухню, а попередньо висушують на сонці, поки вона не затвердіє.
Найсмачніша і найпопулярніша риба — середземноморський тунець, з місцевих частувань також відома курка з рисом та овочами, щедро присмачена спеціями.
Найпопулярніший різновид автивного відпочинку на Мальдівах – пірнання з маскою та дайвінг.
Найбільш небезпечним морським мешканцем Мальдів вважається риба-камінь. Вона є однією з найбільш отруйних риб у світі.
Життя на Мальдівах досить дороге, оскільки виробництва фактично немає. Крім рибних консервів, одягу та цегли нічого не роблять.