Кіпр – острівна держава в східній частині Середземного моря. Згідно з давньогрецькими міфами саме на берегах Кіпру з морської піни народилася богиня кохання й краси Афродіта.
Одна з перших згадок про острів сягає часів правління одного з єгипетських фараонів. У середині II тис. до н. е. розпочалася грецька колонізація острова. Саме із цим пов’язане виникнення античної перлини Кіпру – Куріона.
Судячи з наявних відомостей, місто заснували приблизно у XII ст. до н. е. мікенці, які брали участь у легендарній Троянській війні. До вибору місця вони підійшли серйозно: це був стрімчак, що здіймався над морем. Таким чином, сама природа забезпечувала захист, гарний огляд навколишньої місцевості й, звісно, безперешкодний вихід до найріднішої стихії греків – моря. У місті з’явилися святилища, особливе місце серед яких займав храм Аполлона. Кіпріоти дуже шанували цього бога.
Найбільшого розквіту Куріон досяг в епоху Римської імперії.
У цей час тут проживало понад 20 тис. осіб, велося активне будівництво. Найвизначнішою спорудою став амфітеатр, що притулився на схилі пагорба, «лицем» до моря. Спочатку він був відносно невеликий за розмірами. Але в другій половині І ст., за часів правління римського імператора Нерона, його реконструювали. Однак незабаром амфітеатр дуже постраждав у результаті землетрусу в 77 році. Жителі не хотіли залишатися без захоплюючих видовищ, і за часів імператора Траяна його не тільки відбудували, але й розширили.
Городяни знову могли насолоджуватися творами Есхіла й Софокла, які грали місцеві актори.
На жаль, 21 липня 365 р. спокій цього затишного куточка порушив черговий потужний землетрус. Місто лежало в руїнах, але більшість античних споруд вирішили не відновлювати, адже світ входив у нову епоху – наступав час християнства. На місці язичеських храмів виросли християнські базиліки й церкви.
Знайшли застосування й руїнам амфітеатру, його перетворили... на каменярню. Елементи, що мали цінність, наприклад місця для глядачів і колонада, зникли безслідно. У VII ст. його остаточно розорили мусульманські завойовники.