Найбільший представник родини Лелекові. Голі, укриті рідким оперенням голова та шия червонувато-м’ясного кольору, добре розвинений пуховий комір на плечах. Має великий масивний дзьоб. На шиї у птаха м’ясиста повітровмісна подушка, що випинається вперед. Верхня частина спини темно-зелена з металічним полиском, знизу все тіло біле; махові та стернові пера чорні. Очі карі, дзьоб брудного білувато-жовтого кольору, ноги чорні, зазвичай забруднені світлою тванню. Довжина тіла – 160 см, розмах крил – 300 см, хвіст – 24 см. Крім зросту, марабу вражає своєю поставою. Поведінка його відповідає зовнішності. Будь-який рух його незворушно спокійний, кожен погляд і крок здаються наперед розміркованими і виваженими.
Поширений на більшій частині території Африки на південь від Сахари. Мешканець саван та інших відкритих просторів. Типовий стерв’ятник. Здається, немає інших птахів, які змогли б позмагатися з ним у ненажерливості. Його звичайна їжа – різні хребетні тварини, починаючи від пацюків і молодих крокодилів і закінчуючи найдрібнішими мишками. Марабу охоче поїдає також молюсків, павуків, комах і з особливим задоволенням – падаль.
Починає розмножуватися у 6–7 років, пташенят виводить у період дощів. Утворює змішані колонії, кількість яких налічує до кількох тисяч пар. Гніздо будує із гілля в кронах високих дерев, на відстані від землі 15–25 м. Діаметр гнізда приблизно метр, а глибина – 30–40 см. У кладці 2–3 яйця. Насиджують кладку і самець, і самка. Інкубаційний період триває місяць. Батьки доглядають за пташенятами близько 135 днів.
Час вигодовування пташенят у марабу збігається з посушливим періодом. Через те що водойми висихають, на них легко полювати. Пташенята перебувають у гнізді близько 4 місяців.