Це мешканець далекої півночі, що належить до родини Соколові. Для них характерні чималий розмір, сильний, зігнутий кривим гачком дзьоб і довгий, порівняно з крилами, хвіст. Оперення кречета чисто-біле з темним малюнком із плям, який на старість зникає зовсім. Розміри усіх кречетів майже однакові. Довжина тіла – 60 см, розмах крил – 126 см, довжина крила – 40 см, хвоста – 24 см.
Вони живуть у північних країнах, переважно по берегах океанів; хоча не уникають і лісів. Найбільш охоче кречети селяться поблизу пташиних гір, де влітку збираються на гніздування мільйони морських птахів, а тому не бракує багатої здобичі.
Їжа кречетів улітку – різні морські птахи, взимку – білі куріпки; крім того, при нагоді вони нападають на зайців, а буває, що місяцями годуються лише білками.
Кречет – найбільший із соколів. Високо цінується як мисливський птах на соколиних полюваннях. Він належить до ловецьких птахів високого польоту, причому нападає на здобич – «б’є» її згори, вбиваючи силою свого удару. Кречети поділяються на білих – найкращих і найцінніших, ісландських, норвезьких, або звичайних («сірих»), і червоних, – які нині дуже цінуються в Бухарі, Хіві, киргизьких степах, Алжирі, Персії та Індії.
Велике пласке гніздо кречета розташоване в якій-небудь заглибині скелі на березі моря. Часто кречет захоплює гніздо ворони. Гнізда ж, які він влаштовує сам, складаються з товстелезних сучків і з невеликої кількості сухої трави. За минулих часів данський уряд відправляв на місця гніздування кречетів, особливо до Ісландії, корабель, що звався «соколиним кораблем», для відлову цих птахів. Нині подібні експедиції вже не споряджаються, але все-таки кожне судно, що вирушає влітку до Ісландії, привозить із собою кількох живих соколів. Потім ці птахи нерідко з’являються в наших зоологічних садах та звіринцях.