Денний метелик родини Косатцеві (Papilionidae). Належить до підряду Різнокрилі метелики. Досягає в розмаху крил 7–9 см. Передні крила – білі, по краях прозорі, як скло, з чорними плямами. Задні крила – білі з двома червоними з білою серединою очками, облямованими чорним. У метеликів, які щойно вийшли з лялечки, крила спочатку жовтуваті. Тіло комахи сильно опушене.
Розвиваються в одному поколінні. Імаго вилітають у червні-вересні, у Центральній Європі – в середині червня-серпня. Метелики літають повільно, часто планерують, сідаючи на різні квітучі рослини. Відвідують великі квітки складноцвітих рослин – волошку (Centaurea), королицю (Leucanthemum), різні види конюшини (Trifolium) та інші нектароноси. Метелики є найактивнішими опівдні.
Мешкають на рівнинах Європи; на сухих, прогріваних сонцем узліссях і великих полянах соснових та сосново-дубових лісів, на старих згарищах, пустищах і просіках.
Харчуються різними видами заячої капусти, або очитків. Яйця вони відкладають по одному на різних частинах кормової рослини або поруч із нею. Всього самиця відкладає 90–120 яєць.
Для виду є характерною значна географічна і популяційна мінливість. Розподіл плям на крилах метеликів у багатьох місцях проживання виду змінюється.
Метелика аполлон зазвичай не чіпають птахи. Про свою «неїстівність» він попереджає сам: при небезпеці падає на землю і розставляє крила, демонструючи червоні плями. При цьому скребе ніжками по нижній частині крил, від чого утворюється шиплячий звук.