Джин – міцний алкогольний напій, не настільки поширений в Україні, як горілка, бренді чи віскі. Через недостатню популярність відбуваються головні дегустаційні помилки – з культурою вживання своєрідного алкоголю у нас не знайомі. Розкажемо, як правильно пити цей абсолютно прозорий, сухий, ароматний продукт і з чим його подати, якщо плануєте пригостити гостей ексклюзивним напоєм.
Що таке джин
Перш ніж розібратися в питанні смакових поєднань джина з їжі, слід зупинитися на тому, що це таке. Тоді стане зрозумілим, чому цей напій вимагає особливого підходу. Пшеничний спирт настоюють на ялівцю та інших прянощах. Після витримки, яка може зайняти кілька місяців, його другий раз переганяють за допомогою мідного куба. Дистилят розводять джерельною водою до міцності 37-50 градусів.
Міцний напій виходить із типовим смаком та ароматом ягід ялівцю. Іноді його називають ялівцевою горілкою. Інші особливі смакові і ароматичні нюанси алкоголь отримує з пряних додатків – коріандру, коріння дудника та ірису, мускатного горіха. У кожного виробника персональні рецепти та секретні поєднання компонентів.
Як пити джин?
Традиційно джин п'ють із льодом залпом у чистому вигляді – із маленьких стаканчиків-тюльпанів із товстим дном. Так його вживають англійці. Температура подачі варіюється від +4 до +6 C. При цьому знавці рекомендують не запивати джин, щоб не зіпсувати враження під час дегустації.
Запивати міцний напій неправильно, але закусити можна:
- Якщо це аперитив – лимоном, маслиною, кільцями маринованої цибулі.
- Якщо джин подано під час обіду чи вечері – рибою, морепродуктами, сирами, копченостями.
- Якщо джин подано як дижестив – солодким десертом, джемом.
Потягуючи, у складі коктейлю джин п’ють склянками обсягом 250 мл. 37-й президент США Річард Ніксон вважав за краще змішувати джин з вермутом у брутальній пропорції 7/1. Легендарний агент МІ-6 Джеймс Бонд віддавав перевагу джину з мартіні, але просив барменів «збовтати, але не перемішувати». Як ї джин, купити хороший вермут і мартіні недорого можна у магазині Маудау. Весь товар сертифікований, доставляється Україною в короткий термін.
Спектр закусок у цьому випадку залежить від інших інгредієнтів коктейлю. Якщо до складу коктейлю входять тонік, лимонний сік, лід, спробуйте в якості доповнення полуницю, журавлину та мед. Цікавою буде комбінація джину та свіжого огірка, який своїм освіжаючим смаком вигідно підкреслить нюанси ялівцю.
З холодних закусок до коктейлів з джином подають:
- бутерброди з ікрою;
- м’ясні та овочеві нарізки;
- заливне.
З джином чудово поєднуються садові фрукти (яблука, персики, абрикоси, слива, виноград, банани, апельсини та грейпфрути) та солодощі (шоколад, мармелад, пастила та зефір). Можна подавати до коктейлів із джином десерти: тістечка, желе, муси.
Незважаючи «на градус», не закушують джин солоними огірками, маринованими грибами та оселедцем. У таких поєднаннях напій із трав'яним, сухуватим, освіжаючим букетом втрачає свій ексклюзивний смак та аромат.