Що в замках захоплює так багато людей по всьому світу: історія чи людські драми, якими оповиті стіни споруд, чи напрочуд дивовижна архітектура?
Безсумнівно, замки наділені певною магією. Їх легендарні зали допомагають уявити тріумфи (і трагедії) давніх правителів, а вигадливі фрески та плитки, що прикрашають грандіозні бенкетні зали, вшановують легендарних художників того часу. Простіше кажучи, вони служать розкішними машинами часу, які дозволяють гостям відтулити завісу в минуле.
Від данського палацу, відновленого після нищівної пожежі, до японської фортеці неймовірної архітектури, дані чарівні маєтки своїми історичними надбаннями можуть поповнити не один том оповідей. Тому, сьогодні, зазирнувши у минуле, ми розглянемо лише декілька з них. Отже, розпочнімо:
Замок Нойшванштайн, Німеччина

Відкриває наший рейтинг один із найзнаменитіших замків світу – Нойшванштайн, який був споруджений в 1869-1886 роках за вказівкою короля Людовіка II. По його образу було зведено замок Сплячої красуні у французькому Діснейленді. Не дивно, що Уолт Дісней надихнувся ним – палац неймовірно гарний як зсередини, так і ззовні.

Спочатку Нойшванштайн був побудований із цегли. Згодом фасади обробили білою вапняковою плиткою, матеріал для якої привезли із Нюртінгену.
Цікавий факт
Під час будівництва було використано близько 465 тонн мармуру, 400 тисяч цегли, понад 1500 тонн пісковику.
Архітектура замку – це суміш середньовічних мотивів та романтизму, відображення німецької історії та втілена у камені любов короля до театру, лицарства. Все це можна побачити в тонких високих вежах, напівкруглих арках, численному декорі, скульптурах та розкішних балконах.
Замок Шато де Шенонсо, Франція

Наступний у нашому рейтингу найвідоміший замок долини Лаури – Шато де Шенонсо, який особливий тим, що жінки взяли неостанню роль у його будівництві та догляді. Звідси й пішла інша (народна) назва маєтку – «Дамський замок».

Шато де Шенонсо був створений на початку XVI століття Томасом Бойєром та його дружиною – Кетрін Брісонне, під керівництвом якої проходила більша частина будівництва. Після смерті Томаса замок був відібраний за борги королем Франциском I, якого спіткала така ж участь після придбання Шато де Шенонсо, тому маєток успадкував його син – Генріх II.

Генріх II, у свою чергу, подарував маєток своїй коханці Діані де Пуатьє, яка надзвичайно прив’язалась до нього. Жінка була наділена хорошим смаком та любов'ю до розкоші, що допомогло їй створити неймовірні сади біля маєтку та побудувати міст через річку Шер. Після смерті Генріха II на лицарському поєдинку у 1559 році, його дружина Катерина Медічі змусила коханку покинути Шато де Шенонсо.

Катерина не змогла залишитись осторонь, тому продовжила ремонт та розширення маєтку. Вона додала знамениту двоповерхову галерею в італійському стилі епохи Відродження, яка розташовувалась поверх моста, збудованого Діаною.

Після смерті Катерини у 1589 році замок успадкувала її невістка – Луїза Лотарінгська-Водемон, дружина короля Генріха III, який був убитий того ж року. Після смерті чоловіка, Луїза впала в депресію та перетворила маєток у справжню гробницю, пофарбувавши стіни своєї спочивальні у чорний колір й одягнувши зали в жалобний одяг.
Зрештою, замок був переданий племінниці Луїзи, яка у віці всього 6 років вже побралася з 4-м сином Генріха IV, майбутнім герцогом Вандомським. Протягом наступних ста років замок зазнав занепаду.
Цікавий факт
Замок Шенонсо включено до списку замків із привидами. У Дамському замку головною примарою є Біла дама, та сама дружина короля Генріха ІІІ – Луїза, яка невтішно плаче і ходить ночами по кімнатах Шенонсо у пошуках свого коханого. Кажуть, що сторожа часто ночами чує кроки, а ще бачать примарну тінь у саду Діани Пуатьє, вони припускають, що це саме вона блукає стежками в приємних спогадах про колишнє щастя.
Палац Пена в Сінтрі, Португалія

Палац Пена не схожий ні на яку іншу будову у світі. Він вважається одним із найкрасивіших замків Європи (цілком заслужено, до речі) та зазначається у списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Маєток також вважається одним із 7 чудес Португалії.

Палац розташований на 450 метрах над рівнем море та був побудований таким чином, щоб його легко можна було б побачити з будь-якої точки у парку та окрузі.

Трохи нижче комплексу на пагорбах гірського хребта Сьєрра-да-Сінтра видно обриси інших палацових будівель та замків Сінтри, ще нижче в долині – саме невелике містечко, далі – Лісабон, а на горизонті – Атлантичний океан. Такі запаморочливі краєвиди відкриває казкова резиденція португальських королів із лісистої скелі над Сінтрою.