Вони в десятки разів важчі за Юпітер.
Астрономи зі Швейцарії за допомогою телескопа TESS виявили в космосі незвичайні об'єкти, маса яких знаходиться на кордоні між масами планет і зірок. Це коричневі карлики: TOI-148, TOI-587, TOI-681, TOI-746 та TOI-1213.
Вони роблять повний оберт навколо зірки-господаря за 5–27 днів, мають радіуси більше, ніж у Юпітера, і в 75–100 разів масивніші за газового гіганта.
Вчені вже змогли встановити, що карлики стискаються із віком. Так, два найстаріші об'єкти, TOI-148 і TOI-746, мають менший радіус, ніж інші. Це ставить їх на межу між коричневими карликами та зірками.
Зірки, як і газові планети, в основному складаються з водню та гелію. Але, на відміну від планет, зірки настільки масивні, які гравітаційна сила настільки велика, що атоми водню зливаються, утворюючи гелій. При цьому виділяється величезна кількість енергії та світла. Коричневі карлики недостатньо масивні, щоб перетворювати водень. Вони створюють більш важчу версію, дейтерій, і світло від них набагато слабше, ніж від зірок. Дослідження цих об'єктів ускладнюється тим, що вони зустрічаються дуже рідко.