Його довжина – всього 30 метрів, і раніше він був непомітний через пакову кригу.
Група вчених з Копенгагенського університету під час експедиції до Гренландії знайшла невідомий раніше острів, який виявився найпівнічнішим на Землі. Як розповіли дослідники, острів було виявлено випадково.
За словами фахівців, група спочатку була переконана, що прибула на острів Оодаак, відкритий датчанами у 1978 році, але після перевірки точного розташування стало ясно, що вони знаходяться за 780 метрів на північний захід.
Вчені запропонували назвати острів Кекертак Аваннарлег, що у перекладі з гренландської означає «найпівнічніший острів». У ході експедиції вдалося встановити, що острів утворився внаслідок руху льодів, у діаметрі він досягає 30 метрів, а пікова точка знаходиться на висоті 3 метрів над рівнем моря.
До цього часу найпівнічнішим островом у світі вважалася ділянка землі під назвою ATOW1996, відкрита у 1996 році. Острів являє собою камінь, що виступає з моря. Його довжина становить лише 10 метрів, а висота – метр. Територіально острів належить Гренландії.
Дослідники кажуть, що відчули себе мандрівниками минулого, які вирушали в одне місце, але прибували до іншого, раніше незвіданого. Вчені вважають, що раніше острів був непомітний через пакову кригу.