Згідно з прогнозами, перші місії досягнуть цих планет не в цьому столітті.
Група вчених із США, Китаю та Нідерландів розрахувала початок запуску пілотованих місій на Юпітер та Сатурн.
Вступними даними стали відстані цих планет і час на те, щоб покрити їх. Пілотована місія у віддалені частини Сонячної системи стане найдовшою з часів космічних перегонів СРСР та США у минулому столітті. У 1969 році людина вперше злітала на Місяць, що знаходиться на відстані 0,0026 астрономічних одиниць від Землі (у перекладі у звичні нам одиниці – це 384 тисячі кілометрів).
Астрономи припускають, що відправлення людей на Марс відбудеться у 2038 році в рамках програми NASA Artemis. Але з огляду на те, що освоєння космосу – процес нешвидкий, політ на Червону планету може бути відтермінований і до 2048-го року. Тому, дослідники врахували фактор можливого перенесення термінів у графіку підкорення інших пунктів «космічної одіссеї» людства.
Враховувалися й інші моменти: бюджет NASA, рівень технологічного розвитку. Незважаючи на бурхливий розвиток приватних космічних програм, усі великі космічні проекти оплачують уряди.
Щоб оцінити темпи прогресу, вчені проаналізували кількість статей, що щорічно публікуються, про дослідження далекого космосу. Цей параметр зростає експоненційно, зараз вчені публікують приблизно дві тисячі статей на рік.
Вирахувавши комбінацію лінійних та експоненційних залежностей, автори дослідження вивели рівняння з такими змінними, як відстань до Сатурна (Юпітера), час початку космічних перегонів та першої місії на Місяць, а також приблизний час висадки на Марс. Згідно з цією моделлю, люди зможуть долетіти до Юпітера у 2103 році, а до Сатурна – у 2132-у році.