Учені виявили планету, на якій поверхня потенційно вкрита водою, а атмосфера багата воднем.
Вуглекислий газ і метан виявили в атмосфері екзопланети K2-18 b – потенційно придатного для життя світу, що більш ніж у вісім разів перевищує розміри Землі.
Новаторське відкриття означає, що K2-18 b може належати до унікального класу екзопланет, відомих як планети-гіганти, які мають багату на водень атмосферу і потенційно покриту водою поверхню, що робить їх кандидатами на існування життя.
Перші спостереження також натякали на присутність диметилсульфіду (DMS) – молекули, в основному пов'язаної з мікробним життям, таким як морський фітопланктон на Землі, що свідчить про можливість біологічної активності на K2-18 b.
K2-18 b обертається навколо холодної карликової зірки K2-18 на відстані близько 120 світлових років від Землі – у сузір'ї Лева – і перебуває в населеній зоні.
Такі екзопланети, розміри яких перебувають між Землею і Нептуном, не трапляються в нашій Сонячній системі, тому їхні характеристики є предметом активних дискусій серед учених.
Ідея про те, що K2-18 b може бути екзопланетою типу Hycean, особливо цікава вченим: деякі фахівці вважають, що на таких планетах можуть існувати сприятливі умови для розвитку життя.