На Землі налічується шість величезних ділянок суходолу, оточених зусібіч водами Світового океану. Це Євразія, Африка, Північна і Південна Америка, Антарктида й Австралія. Їх називають материками.
Третина суходолу припадає на гігантський «суперматерик» – Євразію. її природа відрізняється найбільшою різноманітністю на Землі. Тут розташовані найвищі гори й найглибші западини суходолу, безживні крижані пустелі й екваторіальні ліси, що кишать рослинами і тваринами. Надзвичайно контрастні кліматичні умови, окрім того, вони змінюються не лише з півночі на південь, а й із заходу на схід, на відміну від інших материків, Євразію омивають усі чотири океани – Тихий, Атлантичний, Індійський і Північний Льодовитий. Їхні моря й затоки, глибоко врізаючись у суходіл, розчленовують її краї.
Особливо вражає західна частина Європи, яка є світовим чемпіоном у порізаності берегової лінії. Тут материк омиває Атлантичний океан і його моря, зокрема Середземне, Північне, Балтійське, Чорне, Азовське. Біля європейських берегів лежать великі острови: Великобританія та Ірландія, трохи віддалена Ісландія. яку іноді називають "відлюдником Атлантики".
Три найбільші півострови Євразії – Аравійський, Індокитай та Індостан – омиваються Індійським океаном. Аравійський півострів – найбільший на планеті за площею.
Без перебільшення можна сказати, що суперматерик є зосередженням найрізноманітніших рекордів природи.
Материк має дещо видовжену форму: якщо з півночі на південь найбільша протяжність – 8 тис. км, то із заходу на схід удвічі більша – 16 тис. км. Найвужча частина – західна, у середині Євразія розширюється, особливо в південному напрямі.
На велетенському материку спостерігаються найбільші на Землі контрасти температур повітря, тут лежать великі простори, де май- не буває дощів, і райони, де випадає рекордна кількість опадів.
Чи знаєте Ви, що...
Євразія – материк, у межах якого виокремлюють дві частини світу – Європу й Азію. Європа займає приблизно п'яту частину; решта території – це Азія.